Anasayfa Adwords Yönetimi

AdWords Yönetimi

Hiç şüphesiz ki bir ürünün ya da hizmetin satışını gerçekleştirmenin en kolay yolu, o ürünü ya da hizmeti arayanların karşısına çıkmaktan geçmektedir. Bu nedenle insanların önünden sıklıkla geçtikleri dükkanların ücretleri her daim daha yüksektir. Çünkü o dükkanın önünden geçen birileri mutlaka o dükkanda satılan ürün ya da hizmeti alma potansiyeline sahiptir.

Söz konusu internet olunca bir hizmet ya da ürünü arayan kişiye ulaşmak çok daha kolaydır. Çünkü hemen hemen herkes dünyanın en büyük arama motoru olan Google 'da satın almak istediği ürünün ya da hizmetin aramasını yapar. Yapılan aramalarda sizin o hizmeti ya da ürünü arayanın karşısına çıkmanız, satışı gerçekleştirmeniz konusunda bir kaç adım önde olmanızı sağlar. Arama yapan kişinin karşısına çıkmanızı sağlayan en kestirme yol ise Google AdWords reklam programından geçmektedir.

Elbette sattığınız ürün ya da hizmeti arayan kişilere yani hedef kitlenize ulaşmak için bilinmesi ve yapılması gereken birden fazla unsur vardır. Bu unsurların biri ya da bir kaçının doğru bir şekilde yapılmaması durumunda, kazanç sağlayayım derken ciddi zararlar edebilirsiniz. Öyle ki, profesyonel bir Google AdWords yönetimi yapılmaması nedeniyle ciddi zararlar etmiş ve bunun neticesinde batmaktan kurtulamamış bir çok firma bulunmaktadır. Zira Google AdWords, sunduğu sayısız avantajı kadar, karışık denebilecek bir yapıya sahiptir.

Google AdWords reklam programının sunduğu imkanlardan bazıları ise şunlardır;

Arama Ağı

Arama Ağı; Ülkemizde ve dünyada en fazla kullanılan arama motoru olan Google 'ın, arama sonuçlarında yer alan reklam programıdır. Arama ağı reklamları ile belirlenen kelimelerin yapılan arama sonuçlarında reklamlar görüntülenmektedir.

Görüntülü Reklam Ağı; Google AdSense programına kayıtlı yayıncıların kendi web sitelerinde Google reklamları yayınladığı reklam programıdır.

Görüntülü Reklam Ağı

Video

Video; Google 'ın sahibi olduğu ve dünyanın en büyük online video izleme sitesi YouTube 'da, videoların başında ya da ortalarında çıkan videolu reklamlar.

Alışveriş; İnternet üzerinden ürün satışı gerçekleştiren E-Ticaret sitelerine yönelik reklam programı. Bu reklam programı ile arama sonuçlarında satılan ürünün görüntüsü, bilgisi ve fiyatı yer almakta, bu sayede çok daha kolay satış yapabilme imkanı sunulmaktadır.

Alışveriş

Görüldüğü üzere Google AdWords birden fazla alanda reklam yapma imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla bu imkan etkili bir Google AdWords Yönetimi gerektirmektedir. Aksi halde hedeflenen kitleye ulaşılamaz.

Profesyonel bir Google AdWords Yönetimi ise size şu avantajları sunar;

*Sahip olmanız gereken bir çok bilgi için araştırma yapma, öğrenme, uygulama derdinden kurtulursunuz.

*Bütçenizi aşma, harcamayı planladığınız reklam bütçesinden çok daha fazlasını harcama riskini almazsınız.

*Sattığınız ürün ya da hizmete dair en ideal anahtar kelimeleri belirlemek için uğraşmazsınız.

*Etkili bir reklam başlığı ve açıklaması bulmak zorunda kalmazsınız.

*Hedef kitlenize ulaşmak için gerekli ayarların en doğru şekilde yapılıp yapılmadığı şüphesini yaşamazsınız.

Bunlar ve çok daha fazlasına profesyonel Google AdWords Yönetimi alarak sahip olabilirsiniz. Risk alıp, düşük kazanç, yüksek zarar etmektense, işiniz ve kendiniz için garanti yolu seçip düşük gidere karşılık, yüksek kazanç elde edin.
Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
add Takip Et