Akşam

Asmed Başarı Hikayesi

Asmed, Türkiye'de bulunan ve sadece yurt dışına hizmet veren saç ekim hastanesidir. Türkçe sitesi dahi bulunmayan Asmed Google.com yani global aramalara hitap etmektedir. SEO çalışma sürecinde SEO'yu temelde ikiye ayırmaktayız site içi SEO ve Site dışı SEO olmak üzere Site içi SEO yazılımsal, tasarımsal, içeriksel ve kullanıcı deneyimi kapsayan teknik kısımlar diyebiliriz. Site dışı SEO ise farklı sitelerin sizi referans göstererek sitenize bağlantılar yönlendirmesi diyebiliriz. Forumlar, bloglar, sözlükler ve sosyal medya gibi alanlardan sitenize yönelen bağlantılar diyebiliriz.

Ülkelere Göre Trafik Dağılımı

Ülkelere Göre Trafik

Sitenin globale hitap etmesi sebebi ile site dışı SEO çalışmaları gerçekleştirmek oldukça zor olacağından dolayı ve sektörün saç ekim olması sebebi ile yazılacak içeriklerin çevrilmesi konusunda da zorluklar yaşanacağını tahmin ederek site dışında yapılacak link inşa çalışmasını site içerisinde gerçekleştirdik.

Siteye özel bir blog kurarak sektörden en çok aranan 100 long tail kelime tespit ederek site içerisinde bu içeriklerin yayınlanması sağladık ve hedeflediğimiz anahtar kelimelerden alakalı sayfalarına link çıkışları gerçekleştirdik.

  • Bunun yanı sıra siteye ait 3 farklı micro site kurarak kendimize rakip oluşturduk.
  • Bu 3 blogu içeriklerle besledikten sonra ana sitemiz olan Asmed’e doğal bir şekilde yönlendirmelerimizi gerçekleştirdik.
  • Site dışı SEO çalışmalarında en kaliteli bağlantı türü sektörünüzle alakalı sitelerden alacağınız bağlantılar olacaktır.

Organik Trafik Artış Raporu

Organik Trafik Artış Raporu

Yukarıda görselde çalışmaya başladığımızdaki trafik verileri ile 1 sene sonundaki trafik verileri gösterilmiştir.

Ülkelere Göre Trafik

12 Aylık SEO çalışması sonucu organik trafikte %154 oranında trafik artışı sağlandı.

Organik Anahtar Kelimelerin Sıralamaları

Organik Anahtar Kelimelerin Sıralamaları

Belirlenen anahtar kelimelerdeki pozisyonumuz ve sıralamalarımız yukarıdaki gibidir.

Akşam

Webtures ile yükselmeye hazır mısınız?

Elindeki ürünü pazarlamak, internet sitesine ziyaretçi sağlamak