Ekol

Webtures Ekol Lojistik Başarı Serüveni

Avrupa’da en hızlı pazar payını genişleten Türk lojistik markası Ekol, dijital dünyada ise güvenli ellere emanet!

Ekol Lojistik ve Webtures 2011 yılından beri SEO bazlı bir dijital kampanya yürütmeye başladı. Bu kampanyanın sonuçları ise gerçekten muazzam derecede oldu. Belirlenen anahtar kelimelerin neredeyse hepsinde ilk sayfaya tamamen organik bir SEO çalışması ile yükselmeyi başardı.

Ekol Lojistik ve Webtures tarafın yürütülen SEO kampanyaları güncel trendlere uygun, yeni algoritmaların istediği stratejilerle birlikte Ekol Lojistiğin büyüme stratejisine paralel olarak Webtures tarafından özel olarak hazırlanıldı.

SEO dijital pazarlamada en yüksek geri dönüşün elde edildiği bir pazarlama mecrası olarak günümüzün en popüler dijital iletişim çalışması olarak dünyadaki tüm markalar tarafından uygulanmaktadır. Ekol lojistik için uygulanan çalışmanın belli başlı aşamaları şu şekilde olmuştur.

Site İçi SEO analizi

Site İçi SEO Analizi

Ekol Lojistik web sitesi için yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirdik ve gördük ki site üzerinde düzeltilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Bu hataların çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek ekibimiz ile sitedeki hataların giderilmesini sağladık.


Anahtar Kelime Tespiti

Anahtar Kelime Sayfa Tespiti

Sektörde yer alan rakip siteler ve Ekol Lojistik detaylı bir şekilde analiz edilerek "hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz?" konusunda uzunca araştırmalar yaptık. Ortak alınan karar ile anahtar kelimeleri belirleyip bu kelimelerin aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının ne türde olacağını tespit edip anahtar kelimelerimize onay verdik. Belirlediğimiz anahtar kelimeler sitede nerelerde yer alıyor, bu kelimelerle alakalı sayfalar mevcut mu, anahtar kelimelerin yoğunluğu sitede ne kadar yer alıyor, gibi detaylı analiz gerçekleştirerek anahtar kelimelerin SEO’ya uyumlu hala getirilip alakalı sayfaların oluşturulmasını sağladık.


Rakiplerinin SEO kalite ve Stratejileri

Rakiplerinin SEO kalite ve Stratejileri

Lojistik sektörü rekabetin en yüksek olduğu piyasalardan biri olacağından dolayı rakip markaların da SEO stratejilerini en ince ayrıntısına kadar analiz ederek gelecekte ne tür SEO çalışması gerçekleştireceğini tespit ederek her zaman 1 adım önde başladık. Bu sayede Ekol Lojistik diğer markalardan her zaman öncü bir SEO çalışmasına sahip olmuştur.


Sosyal Medya ve Backlink Analizi

Sosyal Medya ve Backlink Analizi

Ekol Lojistik web sitesi için yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirdik ve gördük ki site üzerinde düzeltilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Bu hataların çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek ekibimiz ile sitedeki hataların giderilmesini sağladık.

Ekol Analizler
Full SEO Checkup

Ekol lojistik için bu analizimizde sitenin en ufak ayrıntısına kadar detaylı incelemeler gerçekleştirdik. Tasarımından yazılımına, site hızından mobil uyumluluğuna, makalelerinden site yönetimine kadar analiz ederek tespit edilen tüm hataların giderilmesini sağladık.

4 yıllık süreçte birçok algoritma güncellemesi, değişen çalışma türleri ve sürekli artan rekabet, Ekol Lojistik'i etkilemedi ve sıralamasını yükseltmeyi başardı. Marka bilinirliği Webtures tarafından en yüksek seviyeye çıkarıldı. Ekol Lojistik sadece kendi sektöründe değil internet aramalarında lider olmayı başarmıştır. Tüm "taşımacılık" ve türev kelimelerinde SEO lideri olmuştur. Bu liderlik daha uzun yıllar devam edecektir.

Webtures ile yükselmeye hazır mısınız?

Elindeki ürünü pazarlamak, internet sitesine ziyaretçi sağlamak