Es Medya

Esmedya

Esmedya bünyesinde bulunan Akşam gazetesi, Star gazetesi ve Güneş gazetesi ile 6 aylık SEO çalışması sonucunda Güneş gazetesi %59, Star gazetesi %86 ve Akşam gazetesi %124 oranında organik trafik artışı sağlandı. Bu artışın başlıca sebeplerini aşağıda sıraladık.

 1. SİTE İÇİ SEO ANALİZİ

  AKŞAM, GÜNEŞ ve Star gazeteleri için yaklaşık 90 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirdik ve gördük ki site üzerinde düzeltilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Bu hataların çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek sitenin hatalarının giderilmesini Esmedya yazılım ekibi ile eş zamanlı olarak yürüttük.

 2. RAKİPLERİN SEO KALİTE VE STRATEJİLERİ

  Dijital yayıncılık sektörümü en büyük rekabetin var olduğu sektörlerinden biri olacağından dolayı rakiplerinde boş durmayacağını biliyorduk ve onların en ince ayrıntısına kadar analiz ettik. Gelecek dönemlerde ne tür SEO çalışması gerçekleştireceğini tespit ederek her zaman 1 adım önde başladık.

 3. ANAHTAR KELİME TESPİTİ

  Sektörde yer alan siteleri ve AKŞAM, GÜNEŞ ve STAR web sitelerini detaylı bir şekilde analiz edilerek hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunu uzunca araştırma yaparak ortak karar ile 90 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının ne türde olacağını tespit edip anahtar kelimelerimize onay verdik.

 4. ANAHTAR KELİME UYUMLU SAYFA TESPİTİ

  Anahtar kelime analizimizde belirlediğimiz anahtar kelimeler sitede nerelerde yer alıyor bu kelimelerle alakalı sayfalar mevcut mu anahtar kelimelerin yoğunluğu sitede ne kadar yer alıyor gibi detaylı analizimi gerçekleştirerek anahtar kelimelerin SEO’ya uyumlu hale getirip alakalı sayfaların oluşturulmasını sağladık.

 5. Full SEO Checkup Sonucu

  Bu analizimizde sitenin en ufak ayrıntısına kadar detaylı analizler gerçekleştirilmektedir. Tasarımından yazılımına site hızından mobil uyumluluğuna haber içeriklerinde site yönetimine kadar analiz ederek tespit edilen tüm hataların giderilmesini sağladık. Analiz işlemlerimizi bu şekilde tamamlamış olduk. Site dışı SEO çalışmalarına başlamamız ile sitelerimizi adım adım ilerlemeye ve trafiklerin artışını görmeye başladık. Yapılan çalışmalar sonucunda trafik artış oranları aşağıdaki gibidir.

Star.com.tr Organik Trafik Artış Oranları

Star Organik Trafik 6 Aylık SEO çalışması sonucu organik trafikte %86,5 oranında trafik artışı sağlandı

Aksam.com.tr Organik Trafik Artış Oranları

Anne dükkan 6 Aylık SEO çalışması sonucu organik trafikte %124.2 oranında trafik artışı sağlandı.

Gunes.com Organik Trafik Artış Oranları

Anne dükkan 6 Aylık SEO çalışması sonucu organik trafikte %59,9 oranında trafik artışı sağlandı.

Webtures ile yükselmeye hazır mısınız?

Elindeki ürünü pazarlamak, internet sitesine ziyaretçi sağlamak