Valstur

Valstur Zirveye Webtures İle Ulaştı

Valstur Zirveye Webtures İle Ulaştı Dijital pazarlamanın markalar için sunduğu avantajlar her geçen gün artarak ilerlemeye devam ediyor. Webtures SEO konusunda Türkiye’de var olan lider tavrını korumaya devam ederken, başarı halkasına bir yenisini daha eklemeyi başardı.

1991 yılından bu yana Türk turizminin ve tatil severlerin hizmetinde olan Valstur, 2011 yılında kurumsal kimliğini ve altyapısını yenileyerek, yapmış olduğu teknolojik yatırımlar sayesinde müşterilerine güvenilir, hızlı ve kolay rezervasyon imkânı sunan bir turizm şirketi olarak çalışmaktadır. Valstur dijital pazarlama alanında çalışmaya başladıktan sonra SEO çalışmaları için Webtures’i tercih etti. Bu tercihin ne kadar doğru olduğunu ortaya çıkan veriler doğrulamaya yetiyor.

Webtures farkı

Webtures Farkı

Öncesinde Valstur site ziyaretçi sayısı 2.300 gibi düşük rakamlarda seyrederken, Webtures’in her marka için farklı olarak uyguladığı, yaratıcı SEO stratejisi sayesinde bu oran 22.000 kişilik bir ziyaretçi ordusuna dönüşmüştür.

Biz de bu büyüme hızının arkasında yatan gerçekleri Webtures ekibinden Özgür Aksoy’a sorduk. Konuyu detaylıca analiz ederek anlattı bize.

Valstur Çalışma Hikâyesi

Çalışmalarımıza 23.12.2014 tarihinde başladık. Çalışmamızın ilk haftasını tamamen analiz sürecine ayırdık çünkü siteyi ve sektörü tanıyabilmemiz bir takım analizler gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Sırasıyla analizlerimiz;

Özgür Aksoy

Site İçi SEO analizi

Site İçi SEO Analizi

Siteyi yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirdik ve gördük ki site üzerinde düzeltilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Bu hataların çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek sitenin hatalarının giderilmesini Valstur yazılım ekibi ile eş zamanlı olarak yürüttük.


Anahtar Kelime Tespiti

Anahtar Kelime Tespiti

Sektörde yer alan siteleri ve Valstur detaylı bir şekilde analiz edilerek hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunu uzunca araştırma yaparak ortak karar ile 30 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının ne türde olacağını tespit edip anahtar kelimelerimize onay verdik.

Anahtar Kelime Uyumlu Sayfa Tespiti

Bu analizimizde belirlediğimiz anahtar kelimeler sitede nerelerde yer alıyor bu kelimelerle alakalı sayfalar mevcut mu anahtar kelimelerin yoğunluğu sitede ne kadar yer alıyor gibi detaylı analizimi gerçekleştirerek anahtar kelimelerin SEO’ya uyumlu hala getirip alakalı sayfaların oluşturulmasını sağladık.


Sosyal Medya ve Backlink Analizi

Sosyal Medya ve Backlink Analizi

Bu analizimiz de, insanların zamanın büyük bir bölümünü sosyal medya zaman geçirdiğini düşünecek olursak sosyal medyanın SEO'ya katkısının ne kadar etkili olabileceğini sanırım herkes tahmin edebilir. Sosyal Medya üzerinde hem rakiplerimizi hem de kendi sosyal medya hesaplarımızı analiz ederek bu konuda nerede eksiklerimiz var ve ne tür paylaşımlar gerçekleştirilmesi gerektiğini tespit edip buna göre bir çalışma stratejisi oluşturduk.


Rakiplerinin SEO kalite ve Stratejileri

Rakiplerinin SEO kalite ve Stratejileri

Sektörümüz en rekabetli sektörlerinden biri olacağından dolayı rakiplerinde boş durmayacağını biliyorduk ve onların en ince ayrıntısına kadar analiz ederek gelecekte ne tür SEO çalışması gerçekleştireceğini tespit ederek her zaman 1 adım önde başladık.


Full SEO checkup Sonucu

Full SEO checkup Sonucu

Bu analizimizde sitenin en ufak ayrıntısına kadar detaylı analizler gerçekleştirilmektedir. Tasarımından yazılımına site hızından mobil uyumluluğuna makalelerinden site yönetimine hatta sepet kısmına kadar analiz ederek tespit edilen tüm hataların giderilmesini sağladık.


Analiz işlemlerimizi bu şekilde tamamlamış olduk. Site dışı SEO çalışmalarına başlamamız ile sitemiz adım adım ilerlemeye ve trafiklerin artışını görmeye başladık. Sektörün nisan ayında başlayacağını tahmin ettiğimiz için önümüzde çok fazla bir zaman yoktu bundan dolayı çok dikkatli ve azimli çalışmamız gerekiyordu alınan her backlink geri dönüşü hesaplanarak ve siteye neler katkı sağladığını tespit edip kontrollü bir şekilde ilerlememiz gerekiyordu. (Site dışı ve site içi SEO)

Valstur

Webtures ile yükselmeye hazır mısınız?

Elindeki ürünü pazarlamak, internet sitesine ziyaretçi sağlamak