10 Madde İle Neden E- ticaret Tercih Etmeniz Gerektiğini Anlayın!

Sergen Okur

10 Madde İle Neden E- ticaret Tercih Etmeniz Gerektiğini Anlayın!

Her geçen gün gelişen teknoloji internet ayrıcalığımı da arasına alarak yeni oluşumları bünyesine eklemeyi başarmıştı. Bu aşamadan sonra hızlı bir çalışma ile sürekli gelişim gösterdi. Özellikle internetin teknolojinin gelişimine sunduğu katkılar şüphesiz ki tartışılması bile mümkün değildir.

İnternet teknolojisine girdiğinizde içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bunun nedeni aradığınız her şeye sahip olmanızdır. Durum böyle olunca ekonomi dünyası harekede geçerek ticareti internet üzerine taşıma kararı almıştır. Zamanla gelişerek herkes tarafından kabul gören bu olguya e- ticaret adı verilmiştir. Ve günümüzde birçok insan e- ticaret üzerinden alış veriş yaparak avantajlarından yararlanmaktadır. Bizde sizler için bu en önemli on avantajı maddeler halinde belirtiyoruz.

1- Günün 24 saati online alışveriş yapılır. Sitenizin teknik alt yapısı sağlam ve bakımı düzenli yapılıyorsa aralıksız çevrimiçi hizmeti verebilirsiniz. Online mağaza sizi masraflardan kurtarır.

2- Dünyanın her yerinden sayfanıza giren inanlar ürünlerinizden satın alabilir. Böylece yurt dışına da ulaşmış olursunuz. Sitenizi geliştirerek mobil hizmeti verebilirsiniz. Bu da akıllı telefonlardan ürünlerinize ulaşımı sağlar.

3- Sattığınız ürünler internet üzerinden download yapılacak ürünler ise kargo ve baskı gibi maliyetleri karşılamak zorunda kalmazsınız. Ürünlerini sağlıklı açıklamalarla tanıtırsanız SEO yapabilirsiniz

4- Satın alınmak istenilen ürünlere birkaç Mouse hareketiyle ulaşılır. Bulunulan her mekânda ürünlerinizi kaç hamle ile satabilirsiniz.

5- Ürünlerinizin reklamını yapabileceğiniz bir platforma sahip olursunuz.

6- Ürünleriniz hakkında detaylı bilgiler sunarak müşteri ağını geliştirirsiniz.

7- Ürünlerinizi stoklamadan satış yapma imkânına sahip olursunuz.

8- İşyeri kirası, su, elektik faturası vb size ciddi oranda kar sağlar.

9- Çeşitli ürünler bulunduğu için tercih imkânınız vardır.

10- Ürün araştırması ve alımı için harcanan maliyetler ortadan kalkar.

Yorumları Oku (1)

  1. Neviz Özdeveci

    İnternet ortamında aktif olan bütün yaş kitleleri artık online olarak mutlaka bir şey yapıyor. Orta yaş ve genç yaşta olanlar ise alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi. Fİrmaların online alışverişe yönlendirmek için yaptıkları özel kampanyalar ile giderek büyüyen bir e-ticaret hacmi söz konusu.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.