4.5G ile SEO’nun Önemi Daha da Artacak!

Webtures

SEO

4.5G ile SEO’nun Önemi Daha da Artacak!

Bugünden itibaren 4.5G dönemi hayatımızda yerini almaya başladı. 4.5G beraberinde de birçok soruyu da getirdi. Şu günlerde herkesin sorduğu sorular; “Telefondaki mobil internet hızı ne kadar artacak, Benim telefonum 4.5G destekliyor mu, Nasıl 4.5G aktif ederim” şeklinde uzayıp gidiyor. Ama biz bu sorulardan ziyade konuya biraz daha farklı açıdan bakıp sorumuzu biraz daha değiştireceğiz. 4.5G SEO’ya nasıl etki edecek? İşte bu sorunun cevabını aramaya çalışacağız bu yazımızda.

4.5G ile mobil internet hızı 3G dönemine göre kat kat artacak. Hal böyle olunca kullanıcılar internette daha fazla görsel ve video görüntülemeye başlayacak, çünkü artık açılamayan bir görsel yüklenemeyen bir video tarihe karışacak. Aynı zamanda bu hız artışı mobil tüketimi de artırmaya başlayacak. İnsanlar bir şey satın almak için girdiği sayfalarda ürünlerin görsellerini, videolarını saniyede görebilecek ve daha hızlı satın alma eylemine yönelebilecek.

3G döneminde internetin yavaş olmasından dolayı kullanıcılar, bir ürün ya da hizmet hakkında detayları incelerken masaüstündeki verimi elde edemiyordu. Yavaşlıktan kaynaklanan sayfa hataları, görüntülenemeyen video ve resimler kullanıcıyı alışveriş için nihai adımı genelde mobilden değil de diğer platformlardan yapmaya yönlendiriyordu. Buna rağmen mobilden satın alma oranları %75 gibi yüksek seyirlerde. 4.5G ile mobil internet hızının yükselmesinden dolayı bu oran büyük sıçrayışlar yaşayacak.

4.5g-seo

Mobilden satın alma oranları 4.5G dönemi ile giderek artmaya başlayınca rekabet de artmaya başlayacak. E-ticaret siteleri arasında gerçekleşen rekabet daha da kızışacak. Bu rekabetten etkili ve kaliteli SEO çalışmaları yaparak sıyrılabilir, rakiplerinizden daha fazla trafik ve satış elde edebilirsiniz. Unutmayın ki yaptığınız her doğru SEO çalışması sayfanıza girenlerin daha fazla ürünü görüntülemesine, daha fazla görsel ve videonuzu görüntülemesine ve sonucunda da daha fazla satın alma yapmasına olanak sağlayacaktır.

Burada önerimiz 4.5G ile mobil satışlardaki rekabet daha fazla artmadan SEO çalışmalarına şimdiden ağırlık vermeniz. Böylelikle hem kullanıcı sitenize gelmeden arama sonuçlarında sizi daha önce görebilecek sonrasında da sitenize uğradığında içeriklerinizi, optimize edildiği için daha fazla görüntüleyecektir. Burada site içi SEO çalışmaları hem müşterilerin daha fazla içeriğinizi görüntülemenizi sağlarken aynı zamanda Google sıralamasında da dolaylı olarak olumlu yönde etkileyecektir. Site dışı yaptığınız SEO çalışmaları da direkt Google sıralamanıza etki ederek rekabette avantajlı bir konuma gelmenizi sağlayacaktır.

Yorumları Oku (8)

 1. Ege Nakliyat

  Çok faydalı bir yazı. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. İnşallah en iyi verimi elde ederiz…

  Cevapla
 2. Tapuportal

  bu en çok gsm operatörlerinin işine yarayacak!!

  Cevapla
 3. Vixson

  İnternet kullanımının %60ı mobil olarak yapıldığını düşünürsek, e ticaret sitelerinin 4,5 G den fazlasıyla pozitif etkileneceği aşikar.

  Cevapla
 4. Kaan fakılı

  Google’ın amp hizmetini devreye sokması da bunun birebir şahidi olsa gerek.

  Cevapla
 5. mehmet dursun

  teşekkürler başarılarınızın devamını dilerim.

  Cevapla
 6. ihsan

  Cok faydali bir paylasim olmus emeginize saglik

  Cevapla
 7. Mercan

  Başarının sınırımız sizler için

  Cevapla
 8. Fatma Onar

  Yazının üzerinden bir seneden fazla geçmiş. İnsanların büyük bir çoğunluğu 4,5 G kullanmaktan vazgeçmiş durumdalar. Mobil hat sahipleri için oldukça maliyetli bir hal aldı. Çünkü internet paketleri hızla doldu,taştı ve aştı.

  Şimdiler de ise insanlar 3G olan hatlarına geri dönüyor. Bireysel kullanıcı tabanında dönüşüm istenilen sonucu veremedi.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.