Adwords Hesapları Nasıl Yönetilir

Webtures 17 Mart 2016

Google Adwords Danışmanlığı

Adwords Hesapları Nasıl Yönetilir

Global reklamcılık sektöründe dijital reklamcılığın büyük bir bölümünü kapsayan “Adwords SEM reklam” yönetim konusunda da profesyonelliğe ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizde birçok kişinin reklam kampanyalarını kendilerinin oluşturup yönetmesine rağmen, ilk reklam verenlerin muhtemelen bütçe ve optimizasyon hataları yapması kaçınılmaz bir durumdur.

Adwords Reklamlarını Kimler Yönetmeli?

Reklam için ayırdığınız bütçenin daha etkin kullanılabilmesi için profesyonel bir optimizasyona ihtiyacınız vardır. Bu sayede reklam puanı daha yüksek olarak gösterim ve tıklama başı maliyetler düşüşe geçecektir. Oysa ki sizin hazırladığınız reklamlarda 100.00 TL’lik bütçe ile 1000 ziyaretçi gelirken işi bilen bir Adwords Uzmanı bu reklam bütçesine 2000 ziyaretçiye kadar sağlayabilmektedir.

Adwords Yönetimi

Eğer ki reklamlarımı kendim yöneteceğim derseniz adwords yönetimi konusunda bu maddelere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede daha düşük meblağlara daha yüksek ziyaretçi kitlesine ulaşabilirsiniz.

– İlk gün için otomatik TBM seçeneğini tercih edin, bu sayede bütçenizin %10’unu belirleyerek kullanmasını sağlayın. O günün sonunda kelimelerin ortalama TBM tutarları çıkacaktır.

– Gün sonunda sonuçlara bakarak önce negatif anahtar kelimeleri kampanyanızdan çıkartın. Bu kelimeler size boşa reklam maliyeti çıkarmaktadır.

– En çok geri dönüş olan ve tıklama alan reklam kampanyalarının kalite puanlarını yükseltmeye çalışın. Bu sayede TBM’leri de düşecektir. Kampanya metni içerisinde mutlaka değerli anahtar kelimelerinize yer verin.

– Adwords reklamlarında anahtar kelimelere uygun site bağlantıları ekleyerek onları doğrudan sitenizdeki o sayfaya yönlendirin. Bu sayede daha etkili bir geri dönüş alacaksınız.

Profesyonel reklam hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Google Adwords Danışmanlığı & SEM İle İlgili Diğer Yazılar

İlk Yorumu Sen Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.