Alışverişte E-Ticaret Tercih Etmek İçin 10 Önemli Neden

Sergen Okur 4 Şubat 2016

E-Ticaret

Alışverişte E-Ticaret Tercih Etmek İçin 10 Önemli Neden

İnternet kullanım oranlarının artması ülkemizde alışverişin internete paralel olarak değişim sürecinde bulunduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca e- ticaret siteleri de bundan nasibini almaktadır. Çünkü müşteri sayıları ve finansal hacimleri sürekli değişim göstermektedir. İnternete olan güvenin artışı, e ticaret sitelerinin alışverişlerde tercih edilmesinin sebepleri olmuştur. Bu makalemizde belirtmiş oluğumuz sebepleri maddeler halinde açıklamaya çalışacağız.

1- E-ticaret siteleri bulunduğunuz mekânda ev, işyeri vb alanda alışveriş yapma imkânı sağlar. Fiyat farklılıklarını inceleyerek tercih edeceğiniz ürünü satın alırsınız.

2- E-ticaret insanlara hızlı ve güvenli alışveriş yapma imkânı sağlar. Zamandan tasarruf edersiniz.

3-Ürün fiyat araştırmasında oluşacak ulaşım masrafını ortadan kaldırır. Yüzlerce ürün hakkında ki bilgilere tek bir tıkla ulaşırsınız. Aralarındaki farklılıkları ayırarak tercih edersiniz.

4-Yüksek rekabet olduğu için ürün fiyatları normalden daha düşüktür. Aynı marka ürünler bile farklı fiyatlarda satılmaktadır. Bunun için gerekli araştırma yapılarak ürün tercihi yapılmalıdır.

5-Ürünleri karşılaştırmaya olanak tanır. Evet, ürünler arasındaki fiyat farklılıklarını ve kalite farklılıklarını karşılaştırma siteleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

6-Ürünlerin tüm özelliklerinin müşteriler tarafından görülmesine olanak tanır. Ürünler hakkında detaylı ve açıklayıcı bilgiler not düşülerek müşteriye ulaştırılır. Müşteri alacağı ürün hakkında bilgi sahibi olur.

7-Ürün hakkında daha önceden satın alanların yorumları müşteriler tarafından görülür ve bu müşterilere ürün hakkında fikir verir.

8-Müşterilerin ihtiyaçlarına uygun ürün bulmaları daha kolaydır. Ürünler tüm özellikleriyle görsel olarak alıcının karşısındadır. İstenilen ürünün tercih edilmesine olanak sağlar.

9-Dünyanın her yerinden ürün almaya olanak tanır. Ürünlerinizin tanıtımını sağlıklı yapmanız yurtdışına açılmanıza vesile olur.

10-Ücretsiz kargo gibi pek çok imkân tanır. Müşterilere kaliteli hizmet vermek, müşterinin e- ticaret sitelerine ve internete güvenini sağlamak için farklı seçenekler sunulur.

Profesyonel reklam hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

E-Ticaret İle İlgili Diğer Yazılar

İlk Yorumu Sen Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.