Arama Motoru Optimizasyonu

Webtures 21 Mart 2016

SEM

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu aslında teknik olarak değil de biraz daha işlevselliği açısından açıklanması gereken işlemler bütünüdür. İnternet sitenizin hem arama motorları hem de ziyaretçiler açısından optimize ettiğiniz her bir işlem arama motoru optimizasyonu yani seo işlemi olarak görülmektedir. Eğer ki site içerisinde bir işlem yapıyorsanız site içi seo, site dışında yapılan işlemler ise site dışı seo faydasını sağlamaktadır.

SEO NASIL YAPILIR?

                SEM işlemlerinin bir kolu olarak kabul edilen SEO yapımı teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren bir unsurdur. Örneğin sitenize oluşturacağınız bağlantı noktalarının sitenize etki sağlaması için doğru şekilde seçilmesi gerekmektedir.

Öncelikle bilmeniz gereken, ülkemizde de bir kalıp haline gelmiş SEO = Backlink tezini bilinçaltınıza yerleştirmemeniz gerekmektedir. Sebebi ise seo çalışmalarının sadece backlinkten ibaret olmadığıdır. Örneğin en çok kullanılan menülerinizi ziyaretçilerin kullanım oranına göre sıraladığınızda da aslında bir site içi seo işlemi yapmış olursunuz. Bir diğer örnek ise sitenizin url yapılarını siteadi.com/içerik şeklinde oluşturmanız da arama motorlarının sitenizi daha iyi taramanıza yardımcı olur.

SEO’NUN FAYDALARI

Seo’nun faydaları aslında hem kullanıcı açısından hem de arama motorları açısından saymakla bitmez. Biz size en önemli 3 unsuru belirtmek isteriz.

– Arama sonuçlarında daha iyi sıralamalar elde etme
– Daha fazla ziyaretçinin sitenizi tercih etmesi
– İnternet sitenizden aldığınız geri dönüşlerin artması

Profesyonel reklam hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

SEM İle İlgili Diğer Yazılar

İlk Yorumu Sen Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.