Arama Motoru Sitelerinin Şirketler İçin Önemi

Webtures

SEM Nedir?

Arama Motoru Sitelerinin Şirketler İçin Önemi

Arama motorları internet üzerinde bilgiye kısa sürede eriştiğimiz ve hemen her alanda bilgiye ulaşmak için kullandığımız internet siteleridir. Arama motorlarının bireyleri yönlendirme olgusu; onların etkin bir reklam ve tanıtım aracı olarak kullanılmalarını sağlamaktadır.

Örneğin google.com adresli arama motoru özellikle ürün ve hizmet alımlarında bireylerin gerçekleştirdikleri aramalarda etkin bir biçimde kullanılan arama sitesidir. Site üzerinde yazılan anahtar kelimeler ile yapılan aramalarda tüketiciler genellikle arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkan internet sitelerini tercih etmektedirler.

İşte google adwords hizmeti herhangi bir alanda ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren firmaların internet aramalarında ilk sıralarda yer alması için tercih edilen bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde firmalar google aramalarında ilk sıralarda yer alarak daha fazla görünür hale gelmektedir. Bu durum da ürün ve hizmetlerin doğru kitleye ulaştırılması açısından büyük önem taşımaktadır.

Google adwords hizmetinden yararlanmak için bu kapsamda seo ajansı olarak hizmet sunan firmalar ile ortak bir çalışma gerçekleştirmek gerekmektedir.

Bu firmaların sunduğu sem hizmeti sayesinde ürün ve hizmet sunumu yapan sitenizin tanıtımı etkin bir biçimde gerçekleştirilmektedir.

Sadece kaliteli bir web sitesi tasarlamanın site tanıtımı için yeterli gelmediği bilinen bir olgudur. Bu nedenle kısa adı sem olan search engine marketing hizmetleri ile web sitelerinin hedef kitleye ulaşmaları sağlanmakta ve firmaların marka değerleri yükseltilmektedir.

Yorumları Oku (1)

  1. Serdar Bolater

    KOBİlerin bir an evvel dijital dönüşüm süreçlerini tamamlamaları gerekiyor. Dünya bu konuda farklı arama motorları için ayrı ayrı ve özel çalışmalar yaparken, Türkiye’de web sitesi bile olmayan yüzde 46’lik bir bölüm bulunuyor. Bu gerçekten gelecek için kaygı verici.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.