Aydınlatan Cevaplar

Sergen Okur

Aydınlatan Cevaplar

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi birçok alanda yeniliklerin yapılmasına katkı sağlamıştır. Özellikle internet sektörünün genişlemesi teknoloji ile birleşerek insan yaşantısını genişletmiştir. Bireylerin artan ihtiyaçlarına cevap olan e ticaret siteleri bu iki sektörü gelişmesi sonucu oluşmuştur. İnsanların ürünlere duydukları ihtiyaçların bu siteden karşılanması şirket profillerini de arttırmıştır. E-ticaret anket soruları arasında yer alan soruların tüketiciler tarafından cevaplanması bu sektörün ne kadar kullanıldığını kanıtlar niteliktedir.

E-ticaret anket soruları sonucunda çıkarılan yüzdelere göre bireylerin cevap vermekte en çok zorlandığı soru e- ticaret sitelerinin güncelliği hakkındaki sorulardır. Bu tarzda satış yapan sitelerin güvenliği oldukça iyi denetlenmelidir. Çünkü web sitesi duvarındaki oluşacak en küçük bir çatlak bile müşteri bilgilerinin dışarı sızmasına neden olmaktadır. Müşterilerin alış veriş yaparken kendini güvende hissetmesi için bu konuda oldukça geniş önlemler alınmalıdır.

E-ticaret anket soruları arasında sıkça sorulan soruların başında, e-ticaret nedir? E-ticaret sitelerini kullanıyor musunuz? Bu sitelerden en fazla alım yaptığınız ürün nedir? Bu sitelerin ne gibi özellikleri mevcuttur? E-ticaret sisteminin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Gibi sorular bulunmaktadır. Şirketlerinin kendi bünyeleri kapsamında müşterileri ile yaptıkları anketler şirketlerin eksiklerini görmesine ve en kısa zamanda bunların giderilmesine katkı sağlamaktadır. Yapılan bu anketler sonucunda şirketler arasındaki rekabetin ne denli fazla olduğu da anlaşılmaktadır. Eğer şirketlere yönelik anket sorularına müşteriler olumlu yönde cevap veriyorsa bu şirketler müşteri tabanlı çalışmaya özen gösteriyor demektir.

Yorumları Oku (1)

  1. Evre Yelkenci

    Anketler yüz yüze olmadığı zaman daha doğru sonuçlar veriyorlar fakat sürekli anket ile daraltılan müşteri de bir süre sonra cevaplamak istemiyor.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.