Dijital Melek Yatırımcılık 2. Dönem Başvuruları Başladı

Erhan Kolci

Dijital Melek Yatırımcılık 2. Dönem Başvuruları Başladı

 

Dijital Melek Yatırımcılık, dijital dünyada, yüksek potansiyeli olan ve sürdürülebilirliği olan girişimlerin dijital pazarlamanın her alanında desteklenmesiyle gerçekleşen yeni nesil bir melek yatırım modelidir. Arama motoru optimizasyonu başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm dallarına hakim bir ajans olan Webtures tarafından düzenlenen Dijital Melek Yatırımcılık programının 2. dönemi başvuruları açıldı.

Kazanan 5 projenin her birine Webtures tarafından 50.000 TL’lik dijital pazarlama yatırımı yapılacak programın son başvuru tarihi 31 Temmuz 2017.

Webtures ekibi gelen başvuruları fayda, özgünlük gibi kriterler üzerinden titizlikle değerlendirerek seçtiği girişim fikirlerine veya projelerine hiçbir bedel veya hisse talebi olmadan (tamamen melek), dijital pazarlama yatırımı yapıyor. SEO, UX, Sosyal Medya Yönetimi, e-posta pazarlaması, Google Ads, Growth Hacking gibi pazarlama becerilerinin yanı sıra gerekmesi halinde proje alt yapısının geliştirilmesi konusunda da destek olan Webtures, projenin dijital dünyada lider konuma gelmesi için tüm yeteneklerini kullanıyor.

dijital melek yatırımcılık

Webtures’ın projelerden tek beklentisi ise ortaklaşa çıkarılan başarı hikayelerini gururla yayınlama hakkı.

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde yaklaşık 1000 başvuru alınan programda, üç aşamalı eleme sürecinin ardından, 60 proje sunumlarını gerçekleştirdi. Üç aylık maratonun sonunda biri sosyal sorumluluk projesi olmak üzere, Otsimo, Althernas ve Tarifebilir dijital melek yatırım almaya hak kazandı.

 Başvurmak İçin Tıkla

Althernas

Althernas, yamaç paraşütü, dalış, sörf, balon uçuşu, windsurf gibi spor dallarına ilgi duyan maceracı ruhlar için geliştirilmiş, kullanıcılara sitede yer alan aktivitelerin tüm detaylarını açıklayan, aktiviteleri karşılaştırma ve bu aktiviteler için online rezervasyon imkanı sunan bir platform. Turizmin günden güne gelişmesi teknolojiyle daha bağlantılı hale gelmesini de beraberinde getiriyor. Adrenalin ve heyecan üzerine kurulu olan althernas.com spor tutkunlarının, turistlerin, adrenalin meraklılarının ihtiyaçlarına dört mevsim farklı aktivitelerin detaylarıyla cevap veriyor. Hizmet sağlayıcı tarafında ise geliştirdiği SaaS modeli ile firmalara merkezi yönetim imkanı sağlayan bir proje olan Althernas yapılacak aktivitenin tüm detaylarını bilerek, kredi kartı ile taksitli ödeme ve gerektiğinde ücretsiz iptal yenilikleriyle tüketiciye hizmet vermektedir.

althernas

https://althernas.com/

 

Otsimo

Otizmli bireylerin hayata karışmalarını sağlama ve kaynaştırma okullarına girebilecek düzeye getirmeyi amaçlayan Otsimo, otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için gerekli ve eksik kalan eğitimi tablet bilgisayarlar aracılığıyla çocuklara ulaştırıyor. Eğitsel oyunlar içeren bir uygulama olan Otsimo, birçok oyunu içinde barındırıyor. Çocuğun yaşına ve eğitim durumuna göre oyunlar sırayla açılıyor ve bu sayede eğitim çocuğun durumuna göre şekilleniyor.

Otsimo Aile uygulamasıyla, çocuğuyla ve uygulamayla alakalı tüm bilgi ve seçeneklere aileler kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Hatta uygulama sayesinde aileler çocuk uygulamasını uzaktan kontrol edebiliyor ve eğitimde tam erişime sahip oluyorlar. Otsimo Aile uygulaması çerçevesinde ailelerin çocukları hakkında ayrıntılı analizlere ve bu analizler sonucunda ortaya çıkan tavsiye ve istatistiklere de ulaşabiliyorlar.

Eğitim maliyetlerini herkes için ulaşılabilir kılan ve mobil eğitimde devrim yaratan Otsimo, otizm oranı düşünüldüğünde her 100 insanın 1.5’unun, yaklaşık 100 milyon insanın, hayatına dokunmayı ve geleceği değiştirmeyi amaçlıyor.

otsimo

https://otsimo.com/tr/

 

Tarifebilir

Tarifebilir, uzman ekibiyle ziyaretçilerine telekomünikasyon sektörü ile ilgili en güncel haberleri, kampanyaları, tarifeleri, iletişim sektörü ile ilgili faydalı bilgileri, akıllı telefonlar ve uygulamalara dair güncel gelişmeleri objektif bir şekilde sunuyor; ihtiyaca en uygun tarifenin ve servisin bulunması ve yüksek faturalar ödemeden en iyi hizmetin alınabilmesi için yardımcı oluyor.

Hem son kullanıcıların yaşadığı problemlere hem de kurumsal firmaların yaşadığı problemlere yönelik çözümler üreten Tarifebilir, mobil GSM abonelerinin kendilerine en uygun tarifeyi bulmalarını sağlayan bir arama motoru ve rakiplerden farklı olarak geliştirilen takip teknolojisiyle üç büyük operatöre ait tüm tarifelerin sürekli güncel kalmasını sağlıyor. Aynı teknoloji Adsl&Fiber ve Elektrik tarifeleri için de geçerli olup; ayrıca, mobil GSM abonelerinin tarife seçme motorunu kullanması sonucu hem GSM hem de ADSL/Fiber internet sağlayıcılarının anlaşmalı satış kanalları aracılığıyla hizmeti evlerine kadar götürüyor. Böylece kullanıcılar zaman kaybetmeden GSM tarifelerine ve internet tarifelerine ulaşabiliyorlar.

tarifebilir

https://www.tarifebilir.com/

Yorumları Oku (1)

 1. Zeynep

  Yazıyı okurken tarihi kaçırdığımızı fark ettim. Başvuru linkine tıkladığımda hala aktif olduğunu gördüm.
  Şu an yapacağımız başvurular yeni dönem için mi geçerli olacak?
  Yeni dönem yarışma duyurusu için bir planlama söz konusu mudur?

  Dijital Melek Yatırımcılık 3. dönem başvurularına katılmak istiyorum.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.