Düşük Maliyet İle Yüksek Kazançlar Elde Etmenin En Kolay Yolu

Sergen Okur

E-Ticaret

Düşük Maliyet İle Yüksek Kazançlar Elde Etmenin En Kolay Yolu

Firmalar e ticaret ile birlikte gelirlerine gelir katmaya devam ediyorlar. Türkiye’de gün geçtikçe yayılan ve sayısı her geçen gün artan e ticaret siteleri ile birlikte firmalar ürünlerini sadece bulundukları bölgeye değil tüm Türkiye pazarına olay ve hızlı bir biçimde 7 gün 24 saat hizmet olanağı ile birlikte ulaştırabiliyorlar. Bu sitelerin maliyetleri ise normal mağazaların maliyetlerinin at ve kat altında bir maliyet ile kuruluyor.

E ticaret maliyeti kullanacağınız hizmetler ile birlikte şu şekilde şekilleniyor. Öncelikle alan adı almanız gerekiyor bu ortalama bir fiyatla 20 TL’li bir ücrettir. Ziyaretçi sayısına ve sitenin kalitesine göre kaliteli bir hosting için ise yine 60 TL’lik bir ücret karşınıza çıkacak. Sitenizdeki alışverişlerde sanal pos cihazı kullanılması her zaman müşterilerinizi memnun edecek ve müşteri sayınızı artıracaktır. Sitede sanal pos kullanmak için yıllık ortalama 80 TL ücret ödemeniz gerekiyor.
E-ticaret maliyeti olarak en fazla alınan ücret ise sitenizin görünecek yüzü olan tasarım bölümü de gitmektedir. Bunun içinde logonuz, renginiz ve sitenizin tasarımı dahil olmak üzere alışveriş sitenizle ilgili her şey yapılmaktadır. Bunun için de ortalama olarak 800 TL’lik bir ücret talep edilir.

Not: Verilen fiyatlar tahmini olarak verilmiştir, net ve kesin değildir.

Yorumları Oku (1)

  1. Ali Uğur

    Bunlar şirketin açılış maliyeti gibi. Yazılım, müşteri destek birimi, depo vb. gibi ek maliyetlerde söz konusu. Yapmayı planladığınız e-ticaret sitesine göre maliyetler değişmektedir.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.