E-Kitap Siteleri

Sergen Okur

E-Kitap Siteleri

Hayatımızın neredeyse tamamı dijital ortama kayıyor; aldığımız notlar, görüşmelerimiz, işlerimiz ve birçok işi dijital ortamda hallediyoruz. Yurt dışında çok daha aktif olarak kullanılan e-book mantığı ülkemizde de yavaş yavaş gelişiyor. Normal kitap alışkanlığı olmayan ülkemizde e-kitap mantığı ile kitap okuma oranı biraz daha arttı diyebiliriz.

E-kitap‘ın normal kitap mantığına kıyasla bir çok avantajı mevcut. Daha ucuz, yanınızda taşıma derdiniz yok, hızlı bir şekilde edinebilirsiniz, tükenme sıkıntısı yok, yıpranma kaygısı yok. Google’ın Türkiye’de ilk adımı attığı sektörde, artık birçok büyük kitap firması ve yerli firmalar da e-kitap mantığında kitap satmaya başladı. Biz de sizlere e-kitap satın alabileceğiniz web adreslerini derledik;

Idefix

Idefix tamamen yerli olmakla beraber Doğan Medya grubuna ait bir firma. Kolay arayüz içeriği sayesinde birçok kitabı içerisinde barındırıyor. Google Kitap’a nazaran daha kapsamlı kitaplar mevcut. Sebebi ise yayın evleri ile anlaşmalı olarak çalışıyor. Google Play’de daha çok bireysel ve yurt dışı ağırlıklı kitapları görebilirsiniz fakat Idefix’te Türk yazarların yazdığı kapsamlı romanlara kadar birçok çeşit mevcut.

  idefix

D&R

Müzik ve kitap satan ilk perakende firmalardan birisi olan D&R, web sitesi ve uygulaması üzerinden e-kitap hizmeti sunmakta. Kitap satın alma dışında e-kitap bölümünden aynı kitapların dijital olan halini satın alıp hızlı bir şekilde web, mobil ve tablet üzerinden okuyabiliyorsunuz.

dr

Google Kitaplık

Google bu sektördeki en kapsamlı e-kitap hizmetini veriyor. Yayın evleri ağırlıklı değil bireysel ağırlıklı yükleme yapıldığı için kitap basamayan ve yayınlayamayan kişiler için de bir nevi fırsat niteliğinde. Kendi fiyatınızı belirleyebileceğiniz isterseniz ücretsiz yayınlayabileceğiniz bir platform. Okuyucular için de çok sade bir arayüze sahip ve ödeme konusunda çok hızlı ve dinamik olması tercih edilmesi açısından avantajlı.

Çeşitlilik açısından ve yurt dışı içerikleri de aynı alanda yönetme konusunda çok daha verimli.  Çok fazla alt başlık içermesi Google kitaplığın en büyük avantajlarından bir tanesi. Çizgi romandan din kitaplarına ve politikadan iş dünyasına birçok alanda kitap okumak mümkün.

googleplay

Yorumları Oku (1)

  1. Ben hala dokunmadan okuyamıyorum. Belki ilerleyen yıllarda bu alışkanlık haline gelir ve giderek normalleşir. Fakat şu anda bu duruma ait veriler var mı? Merak ettim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.