E-Ticaret Eğitimi

Sergen Okur

E-Ticaret

E-Ticaret Eğitimi

Ticarette bir yenilik bütün yeniliklerden daha hızlı yaygınlaşır ve gerçeklik haline gelir. Çünkü ekonominin dinamikleri paranın yönünü belirlemeye her şeyden daha isteklidir. Son dönemin bu bağlamda en güncel yeniliği ise e-ticarettir. Öyle bir yenilik ki, daha on beş-yirmi yaşını yeni dolduran internet ülkemizde de ekonominin bütün çarklarını kendine çevirmiş durumdadır. O halde hepimiz, hem tüketiciler ve hem de girişimciler olarak e-ticaretin ne olduğuna bakmak durumundayız. E-ticaret eğitimi herkese lazımdır. Ama asıl lazım olduğu yer elbette ekonomi dünyasının aktörlerinin yer aldığı ticaret ortamıdır.

E-ticaret eğitimi nedir diye konuya girmek yerinde olacaktır:

Çeşitli üniversiteler, yüksek okullar ve hatta özel kurslar artık bugün e-ticaret eğitimi vermektedir. Bu eğitim çerçevesinde internet ortamında ticaret, iş ve pazarlamanın nasıl gerçekleştiği ve dolayısıyla nasıl yapıldığı öğretilmektedir. Klasik usullerle yapılan ticarette de ürün veya hizmetin dağıtılması veya müşteriye ulaştırılması söz konusuydu. Bugün internet bütün bu zinciri daha da kısa ve kolay hale getirmiştir. Artık internet sayesinde aynı anda binlerce müşteriye hitap edebiliyoruz ve yine o sayede ürün veya hizmetimizi çok kişiye kolayca ulaştırabiliyoruz. E-ticaret eğitimi işte bu karmaşık gibi görünen ticaretin internet kanalıyla yapılmasının biçim ve koşullarını bireylere kazandıran eğitimin adıdır.

Sözün özü herhangi bir ticari iş ve faaliyetle ekonomik dünyada yerini almak isteyen kişi ve kurumların internetin imkanları sayesinde nasıl iş ve pazarlama yapılacağını, dolayısıyla bugün için ticaretin nasıl bir yol alması gerektiğini öğrenmeleri e-ticaret eğitimi sayesinde mümkün olmaktadır.

Konunun özü bu olmakla birlikte şunu da önemle belirtmek gerekir: Geliştirilen e-ticaret paketleri sayesinde , bunlar komple çözümler sunduğu için, işi iş başında öğrenmek de artık mümkündür. Öncelikle güvenilir ve 7/24 teknik desteği olan bir firmadan alınacak e-ticaret paketi e-ticaretin bütün iş ve gereklerini bir iki günde kavramanızı zaten sağlayacaktır.

Yorumları Oku (1)

  1. Ali Rıza Yalçın

    Online olarak verilen eğitimlerde var. Bunların içlerinde çok kaliteli olanları mevcut. Bu konuya düzenli vakit ayıramayacak arkadaşlarımız evden, ofisten veya istedikleri yerden eğitim alabilirler. Forum sitelerinden yorumlara bakarak veya tavsiye ile iyi bir e-ticaret eğitimi alabilirler.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.