E-Ticaret Fikirleri

Sergen Okur

E-Ticaret Fikirleri

Son zamanlarda ihtiyacımız olan her ürüne ulaşabildiğimiz e ticaret siteleri zaman ve iş gücünden tasarrufu sağlamaktadır. Çoğu şirketin ürünlerini internet ağları aracılığıyla pazarlaması bu şirketlere hem daha fazla kazanç sağlamıştır hem de şirketlerin daha geniş bir kesime hitap etmesine olanak sağlamıştır. Gelişen teknoloji sayesinde sadece tek bir tuş ile gerçekleşen alım satım işlemleri oldukça pratiktir. Aklınıza gelebilecek her alanda ürünün satıldığı bu web siteleri şirket bünyesi doğrultusunda satış yapmaktadır. E ticaret fikirleri kapsamında şirket yöneticilerinin ticarette bazı fikirlere ve yenliklere sahip olması gerekmektedir. Bu aşamada satışların artması için ortaya atılan fikirlerin değerlendirilmesi gerekmektedir. Öncelikle web sitesinin tasarımı dikkat çekiği ve kolay anlaşılır olmasıdır. Ürün özeliklerinin ve ürün kategorilerinin anlaşılır olması tüketicilerin isteklerine kolay ulaşmasını sağlar.

E ticaret fikirleri arasında baş sırada yerini alan internet sitesinin ne kadar güvenilir olduğu da hem şirket çalışanları hem de tüketiciler tarafından oldukça önemlidir. Çünkü web sitesindeki güvenlik duvarında bulunan en küçük bir çatlak müşteri bilgilerinin şirket dışına sızmasını sağlar bu da kuşkusuz istenilmeyen bir durumdur.

Diğer bir yandan düşünülecek olursa web sitesinin sürekli güncellenmesi stoklarda tükenmiş olan ürünlerin siteden temizlenmesi ve yeni ürünlere yer açılması, sistem bilgilerinin güncellenmesi e ticaret fikirleri arasında oldukça büyük bir önem arz eder. Çünkü uzun süre güncellenmeyen ticaret sitelerinin satışlarında büyük bir düşüş gözlemlenmiştir.

Yorumları Oku (1)

  1. Metin Köser

    E-ticaret sadece ürünler üzerinden değil artık hizmetler üzerinde de ilerliyor. Ticaret denildiğinde sadece al sat yapıldığı anlaşılıyor olsa da değişik ve farklı bir çok fikir ortaya çıkmıştır.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.