E-Ticaret ile Sanal Ticaret Yapmak İsteyenlere 4 Altın Öneri

Sergen Okur

E-Ticaret ile Sanal Ticaret Yapmak İsteyenlere 4 Altın Öneri

Bütün dünya artık biliyor ki gerçek hayatla sanal hayat artık birbirinden ayrılamaz iki şey. gerçek hayatta yaptığımız şeyleri artık sanal hayatta yapmak da artık mümkün. bunlardan birisi de ticaret. Fiziki koşullarda belli işyerleri satış danışmanları ürünler ve daha nicesiyle dokunarak, yaşayarak yaptığımız alışverişler ,artık sanal hayatta yani internette ne kadarda ilerledi yadsınamaz. Biz de siz ticaret yapan insanlara e- ticarete geçebilmeniz için altın dört öneri hazırladık.

1)Öncelikle satacağınız ürünlerin neler olacağını belirleyin.

Satmak istediğiniz ürünler nelerse öncelikle onların bir listesini yapın. Fiyat aralıklarını belirleyin. Görsellerini elinizde bulundurun.

2)E-ticaret için size gerekli olan internet sitesini hazırlayın.

Eğer ki bu web tasarımını yapacak bilgi birikiminiz yoksa bu işlerle ilgilenen web tasarımcılarla görüşün. onlara yapmak istediğinizden bahsedin. Size nasıl yardımcı olmaları gerektiğini anlatın. Neyi, nasıl istediğinizi belirtin. Ya da siz size ait belirli bir web adresinden faydalanmak yerine hali hazırda var olan internet siteleriyle çalışmak istiyorsanız e-ticaret yapan sitelerin temsilcileriyle görüşüp taleplerinizi aktarabilirsiniz.

3)Sitenizi ve ürünlerinizi tanıtın.

Artık biliyoruz ki reklamlar belli bir ürünü tanıtmanın en iyi yolu. Bunu illaki medya aracıyla yapmanız gerekmez. Televizyonlara gazete ve dergilere reklam verebilirsiniz ama sizi en iyi tanıtacak şey yine tabi ki internet olacaktır. Büyük ve çok ilgi gören internet sitelerine reklamlarınızı verebilirsiniz. Ve emin olun bu size daha ucuza mal olacaktır.

4)Tüketicilerinize güven vermeyi unutmayın.

Ne kadar çok tüketiciye ulaşırsanız o kadar mutlu olursunuz. Onları mutlu edin. Ürünlerin kalitesizliği e- ticarette negatif bir yöndür kaliteli ürünlerle tüketicinin karşısına çıkın. Ürünlerinizi faturalayın ve değişim imkanı verin.

Yorumları Oku (1)

  1. Esmeray Selvi

    Kesinlikle güven en önemli konulardan birisi. Güven duymayan veya mutsuz olan müşteri bunu etrafına ve sosyal medyadaki tüm hesaplara yayıyor.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.