E-Ticaret Ne Demek?

Sergen Okur

E-Ticaret Ne Demek?

Rekabet ortamının daima hüküm sürdüğü serbest piyasa ortamlarında her zaman kendini en çok geliştiren, son teknolojiye ayak uydurmayı başarabilen şirketler bir adım daha öne çıkıp farkını ortaya koyacaktır. Özellikle son yıllarda gittikçe yaygınlaşan e-ticaret sayesinde firmalar karlarını arttırıp daha çok satış yapmaya başladılar. Peki ne demek bu e-ticaret? Her firma yapabilir mi? İflas riski var mıdır? Nasıl daha başarılı olunur? Bütün bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

E-ticaret ne demek sorusu sıklıkla karşılaştığımız, akılları yoran bir sorudur. E-ticaret, bilgisayarınızdan ve ya tabletinizden internet aracılığıyla yapabildiğiniz işlemlerin tümüne verilen isimdir. Online ve ya çevrimdışı (kapıda ödeme, havale, eft vb.) yapılabilen her türlü alışveriş e-ticarete girmektedir. Elbette isteyen her firma kendileri için bir e-ticaret sayfası oluşturup işlerini buradan görmeye başlayabilirler. Ama her işte olduğu gibi tabii ki bu işte de iflas etme riski bulunur. Bu gibi olası felaketleri engellemek için bir e-ticaret danışmanı yardımıyla e-ticaret yazılım sistemi satış şirketinden bir domain satın alabilirsiniz. Sitenizi daha çok geliştirmek ve karınızı iki katına çıkarmak isterseniz sizlere yardım etmek için hazır bekleyen e-ticaret uzmanlarından biriyle anlaşıp makul ücretler karşılığında firmanızın adını nasıl daha çok duyurabileceğinizi onlardan öğrenebilirsiniz.

E-ticaret artık günümüz internet çağının vaz geçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Bu sisteme geçmeyen şirketler, kendilerini çağın gerisinde kalmaya mahkum bırakmış olurlar.

Yorumları Oku (1)

  1. Mehtap Çap

    E-ticaret en basit hali ile internete tezgah açmaktır. Bulunduğunuz yer internet, ofisiniz veya showroomunuz ise sanal dükkanınız oluyor. Bu pazarda alan sınırsınız, büyümenin sonu yok, müşteri sorunu yok. Tek sorun uzman olmamak ve bilgisizlik.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.