Sergen Okur

E-Ticaret Paket Yazılım Kullanım Avantajları

E ticaret paket yazılım kullanımı, temel gereksinimleri karşılanmış bir alışveriş sitesi için gerekli tüm ek yazılımları ifade etmektedir. Kavram içerisinde bayi onaylarının yanı sıra müşterilere satış yapabilmek, kullanıcı yetkilendirme, ödeme altyapısını oluşturma ve çeşitli entegrasyonlar yer almaktadır.

Satın alınan bir e ticaret paket yazılım, çeşitli extra eğitimlerin ardından alışveriş sitesinin satış oranlarını arttıracak bir düzenleme olmaktadır. Özellikle havale ve eft kullanımı, sanal pos veya evde ödeme seçenekleri müşterilerin bir e-ticaret sitesinde daha çok alışveriş yapabilmesine neden olmaktadır. Kullanım kolaylıkları ve ödeme çeşitliliğin olması müşterilerin ilgisini çekerek satış oranlarını arttırmaktadır. Mobil cep telefonları kullanılarak yapılabilecek ödemeler ve cari hesap ödemeleri ise extra özellikler arasında yer alır. Muhasebe entegrasyonları, yapılan alışverişler sonrasında fatura işleme gibi işlemlerin internet sitesinde yapılabiliyor olmasını sağlamaktadır. E-ticaret sitesi ticari yazılımlar ile entegre olduğunda sipariş ve stok bilgileri her an güncelleştirilmektedir.

Bir e ticaret paket yazılım içerisinde bulunan sosyal medya bağlantıları, facebook ve twitter üzerinden mağaza ürünlerinin tanıtılarak daha fazla ürün satışı gerçekleştirilmesini sağlar. Son zamanların en fazla yayılma stratejileri arasında yer alan içerik sayfalarında facebook yorumlarının bulunması, ziyaretçilerin yaptığı yorumların kendi duvarlarında yayınlanarak daha fazla kişinin alışveriş sitesinden ve ürünlerinden haberdar olmasını sağlayacaktır. Fırsat ürünleri ile müşterilerin ilgisini daima sıcak tutabilmek mümkün olurken ürünlerin belli bir süre sonra değişmesi beklentileri yükseltecektir.

Yorumları Oku (1)

  1. Paket halinde yazılım paketi aldığınızda yıllık ücretlendirme çıkıyor. Birde bu konuda yazılım yapan firmalar kurnaz davranıyor ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız her eklenti için ücret çıkarıyorlar. Bu yola girmek yerine bir yazılımcıdan destek almak daha mantıklı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.