E-Ticaret Sektöründe Müşteriye Sağlanacak Güven

Sergen Okur

E-Ticaret Sektöründe Müşteriye Sağlanacak Güven

Müşteriye güven vermek, bir e-ticaret sitesinin mutlaka başarması gereken unsurların başında gelir. Neyse ki bu güveni tesis etmek için başvurabileceğiniz bazı kolay yöntemler var.  Bu yöntemler ise müşterinin güvenliği ve sitenizin güvenilirliğine eş değerdir.

E-Ticaret Sitelerinde Güven Yönetimi

– Ödeme sayfasında SSL sertifikası kullanmak.

Hakkımızda, İade Sözleşmesi, Uzak Mesafe Satış Şartnamesi, İletişim ve Yardım gibi sabit sayfalara sitenizde mutlaka yer vermek. Bu sayfaları hazır veya başka sitelerden kopyalanan metinlerle oluşturmak prestij kaybına yol açabilir.

– Kolay ulaşılabilir olmak. Sabit bir telefon ve adres bunun en temel unsurudur. Aynı zamanda soru ve sorunlar karşısında hızlı çözüm üreten müşteri destek temsilcileri, günün çoğu saati iş başında olmalıdır.

Güvenilir Bir E-Ticaret Sitesi Yapısı

Marka bilinirliği konusunda ve müşterilerin yaptığı alışverişlerin güvenliği konusunda gerçek bir prestij oluşturan sitelere güven arttıkça doğal olarak tavsiyeler ve tariflerde fazlaca olacaktır. Müşterilerin sitelerde en çok önem verdiği nokta ise güvendir.

Yorumları Oku (1)

  1. Demet Enver

    Hemen hemen ticaret ile uğraşan herkes e-ticaret yapmak istiyor. Fakat e-ticaret sitelerinde yaşanan kötü tecrübeler nedeni ile fiyatı daha düşük olmasına rağmen insanlar gidip büyük sitelerden alışveriş yapıyor.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.