Sergen Okur

E-Ticaret Sitelerinde Etkin Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısını arttırmaya yönelik yarışma, kampanya ve indirimlerden bir konu önce bahsetmiştik. Bir de bunların dışında sektörünüzle ilgili olan Facebook sayfalarını bulup reklam yayınlamanızı tavsiye ederiz. Çünkü, sosyal medya reklamları en fazla ziyaretçi çekebileceğiniz ve satış yapabileceğiniz sosyal medya pazarlama tekniğinden biridir.

Sosyal Medya Sitelerinde Paylaşımları Arttırın

Örneğin araba yedek parçası satan bir firmanın, araba sevdalılarının beğendiği Facebook sayfalarının sahipleriyle iletişime geçerek cüzi ücretlerle ürünlerinin paylaşmasını sağlaması yapılan reklam maliyetinden defalarca kat fazlasıyla satış rakamına dönüşebilmektedir.

Sitenizle Alakalı Sosyal Medya Sayfalarının E-Ticaret Siteleri İçin Önemi

Sitenizle doğrudan alakalı olan, ürünlere yada tanıtımlara benzer sayfalardan uygun ücret karşılığında reklam alınması sitenizin bilinirliğini arttıracak ve diğer taraftan da her geçen zaman için marka bilinirliğine fayda sağlayacaktır. Marka bilinirliği E-Ticaret sektöründe direkt olarak güven sağlamakta, mantık olarak sitenizin bilinirliği en üst düzeye çıkmaktadır.

Diğer bir konuda örnek olarak reklam olarak yapılan tanıtımlarda muhakkak kampanya yada sizi diğer sitelerden özel kılan içerikleri de paylaşım şeklinde yaparsanız çok daha faydalı geri dönüşlerini sağlayacaksınız.

Yorumları Oku (1)

  1. Çok önemli bir konu. E-ticaret yapan firmaların mutlaka sosyal medyada aktif olmaları gerekiyor. Erişmek istedikleri kitle zaman dijital ortamda aktif olan firmalar olduğu için en doğru kanal sosyal medya.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.