E-Ticaret Sitelerinde Özgün İçerik Önemi

Sergen Okur

E-Ticaret Sitelerinde Özgün İçerik Önemi

E-Ticaret sitelerinde genelde içerikler tedarikçilerden alındığı için aynı ürünü satanlarla büyük ölçüde benzer olmaktadır. Bu benzerlik Google nezdinde maalesef kopya içerik muamelesine sebebiyet vererek sitelerin SEO kalitesini olumsuz etkilemektedir. Bu sorunun önüne geçmek için olabildiğince ürün açıklamalarında özgün içerik kullanmaya özen gösterin.

Özgün İçeriğin Oluşturulması

Eğer %100 özgün içerikler oluşturamıyorsanız, her ürün açıklamasının başına birkaç cümlelik özgün açıklama eklemeniz bile sorunu büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır. Açıklamalarda ürün isimlerinin kullanılması SEO ve anahtar kelime uyumu açısından verimli olacaktır.

Ürünlerde Özgün İçerik İçin SEO Mantığı

İçerikleri özgünleştirme konusunda da ana mantık olarak ürünle ilgili en iyi bilgilere siz sahip olduğunuz için ürünün tanıtımında o ürünle ilgili en iyi bilgileri ve içerikleri kullanıcılara sunmalı ve benzer ürünleri varsa faydaları konusunda neden tercih seçiminin o ürün olması gerektiğini anlatarak daha cazip şekilde ürünleri sunabilirsiniz. Sen bana sadık kaldıkça ben senden başkasına bir ömür boyu

Yorumları Oku (1)

  1. Gencer Ak

    İçerik kraldır. Farklılaştırır, zenginleştirir. SEO için size avantaj sağlar. Sitenize doğru trafiğin gelmesine yardımcı olur ve günün sonunda satışlarınızı arttırır.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.