E-Ticaret Sitesi İçin Hayati Değer Taşıyan 3 Özellik

Sergen Okur

E-Ticaret Sitesi İçin Hayati Değer Taşıyan 3 Özellik

Günümüz teknolojisinde zaman geçtikçe daha yeni icatlar ortaya çıkıyor ve her biri bize farklı farklı kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklardan biri de e-ticarettir. Alışveriş yapmak herkesin tutkusu haline gelmiştir. İnternet üzerinden kolayca alışveriş yaparak zamandan tasarruf sağlanıyor. Böylece sizde kazanç elde etmiş oluyorsunuz. İnternetten sanal mağaza açarak bu işi yapabilirsiniz. Tabi bunun için bir sürü şeye sahip olmanız gerekmektedir.

Diyelim ki bu sektöre girmeye karar verdiniz ve altyapı olarak hangi sistemi kullanacağınızı araştırmaya başladınız. Atmanız gereken ilk adım hangi modelde bir e-ticaret çözümü kullanacağınıza karar vermektir. Hedef kitlenizi belirlemeli, iş planınıza karar verip, pazarlama stratejileri oluşturmalısınız ve daha da önemlisi kuracağınız sitenin altyapısını çok iyi oluşturmalısınız. Online alışveriş 7/24 hizmet veren bir sektör olduğu için sitenizin sürekli çalışması ve idare edilmesi gerekiyor. Bu işi yapmaya başlamak için her şeyden önce fatura kesebilmelisiniz. Satışını yapacağınız ürün ya da hizmetin kaydı resmi olarak tutulduğu, bir başka anlatımı ile vergi birimlerince bilindiği için satış vergilendirilmelidir.

Bu da fatura kesmelisiniz anlamına gelmektedir. Daha sonra ihtiyacınız olan şey, bir e-ticaret yazılımıdır. Sıradan olan web siteleri katalog tarzı denen anlayış ile kurulduğu için sepete ekleme ve alışveriş tamamlayıcı fonksiyonları barındırmadığından bu tip web sitelerinden satış yapamazsınız ve burada size gereken tüm bu gerekli fonksiyonları barındıran bir interaktif e-ticaret yazılımıdır. Bundan sonrası ürün ve hizmetlerin teslimat yöntemlerini belirlemektir. Bu işin anahtar kelimeleri; tutarlı, güvenli ve hızlı bir yazılım ile tecrübe şeklindedir.

Ayrıca e-ticarette görsellik çok önemlidir. Sade ve kaliteli bir tasarıma sahip olunmalı aynı zamanda da siteye girer girmez müşteriye güven verilmelidir. Böylece müşterinin bir daha ziyaret edebilmesi sağlanmalıdır.

Yorumları Oku (1)

  1. Tutarlı, güvenli ve hızlı özelliklerini betimlediğiniz de fark ettim ki yaratılan şey bir insandan farksız. Birşey tasarlarken nasıl olsa severdiniz sorusuna yanıt arayarak bulabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.