E-Ticaret Sitesi Kurmadan Bilinmesi Gereken 5 Kural

Sergen Okur

E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Kurmadan Bilinmesi Gereken 5 Kural

E-ticaret siteleri giderek daha da önemli bir hale gelmektedir. Bu önem çalışan kişilerin sayısı arttıkça orantılı olarak artmaktadır. E ticaret de diğer tüm işler gibi ciddiye alınmalı ve belirli kurallar bütününde kurulmalıdır. Bu kuralları bilmeden işe başlamak geride kalmaya ya da ilerlemenin engellenmesine sebep olabilmektedir. Bu 5 altın kuralı sizlerle paylaşarak e ticaret önerilerini bilmenizi istedik.

1-Hayata her yönüyle bakmayı öğrenin.

Sadece e ticaret işleri için değil her konuda bütünü görerek bakmak gerekir. Site bütününü düşünerek ve ihtiyaçları gözden geçirerek kuracağınız bir site sizlere oldukça yararlı olacaktır. Siteyi hayatın bir parçası şeklinde düşünmek bu konuda sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

2-Site hedef kitlesini işin başında belirleyin.

Her sitenin bir hedef kitlesi vardır. Bu kitle değişebilir fakat en başında bu kitleye karar vermek adımlarınızı daha doğru bir şekilde atmanızı sağlamaktadır. Hedef kitleye uygun düzenlemeler yapılmaktadır.

3-Tasarım konusunda düzenli çalışmalar yapın.

İşe nasıl başladığınızdan çok bu işe nasıl devam ettiğiniz önemli olmaktadır. Nasıl mı? Site tasarımında verdiğiniz kararları sürekli düzenleyerek bu konudaki gelişiminize devam edebilirsiniz. Site kullanıcılarına uygun bir şekilde yapılacak tasarımlar müşteriler tarafından sitenin daha çok incelenmesine olanak sağlayacaktır.

4-Müşteri beğenilerini göz önünde bulundurun.

Müşteri her konuda önemlidir ve fikirleri bulunmaktadır. Dışarıdan bakan bir göz ile birlikte düzenlemeler yapmak her zaman daha yararlı olmaktadır. Bu nedenle şikayet ve öneriler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Buna uygun değişiklikler her zaman olumlu yönde olmaktadır.

5-Yaptığınız işe saygı duyun ve emek verin.

Bu madde aslında her iş kolu için geçerlidir. İşinize saygı duymadan başka insanların saygı duymasını bekleyemezsiniz.

Yorumları Oku (1)

  1. Filiz Çağan

    E-ticaret sitelerinden trendyol ilham alınabilecek bir gelişim gösterdi. Kurucusu az bir bütçe ile bu yola çıkmamış dahi olsa geldiği nokta başarılı. Demet Hanım’ın yurt dışında yaşadığı sırada kurduğu bir hayali Türkiye’de hayat buldu. Bizde, sizde hepimiz yapabiliriz aslında.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.