E-Ticaret Sosyal Medya Video Stratejisi

E-Ticaret Sosyal Medya Video Stratejisi

Instagram Video ve Vine isimli araçları kullanarak da sosyal medyada aktif olarak yer alan, müşterileriyle sürekli olarak iletişim halinde kalan bir e-ticaret sitesi haline dönüşebilirsiniz. Bilindiği üzere Vine, 6 saniye boyunca video çekmenize ve takipçilerinizle paylaşmanıza olanak tanıyan bir mecra.

E-Ticarette Sosyal Medya Stratejisi

Aynı şekilde Instagram da çoğunlukla fotoğraf servisi olarak tanıdığımız ve yayına aldığı yeni video özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken bir platform. Video paylaşımlarının arttırılması ve siteniz hakkında bilgi ve içeriklerin oluşturulması sitenizin takibini de daha çok arttıracaktır.

Sosyal Medya’da Video Kullanımı

Bu iki sosyal medya ağını verimli bir şekilde kullanmak size artı puan olarak geri dönüş sağlayabilir. Bir e-ticaret sitesi olarak satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerle ilgili kısa ve eğlenceli videolar çekerek sektörde olmayan ve çoğu sanal mağaza tarafından dikkate alınmayan bir alana yatırım yapmış olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Dönüşüm Oranı Nasıl Artırılır? başlıklı makalemizde Dönüşüm Oranı Nasıl Artırılır, E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve E-Ticaret Satış Arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.

E-Ticaret İle İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.