E-Ticaret Sosyal Medya Video Stratejisi

Sergen Okur

E-Ticaret

E-Ticaret Sosyal Medya Video Stratejisi

Instagram Video ve Vine isimli araçları kullanarak da sosyal medyada aktif olarak yer alan, müşterileriyle sürekli olarak iletişim halinde kalan bir e-ticaret sitesi haline dönüşebilirsiniz. Bilindiği üzere Vine, 6 saniye boyunca video çekmenize ve takipçilerinizle paylaşmanıza olanak tanıyan bir mecra.

E-Ticarette Sosyal Medya Stratejisi

Aynı şekilde Instagram da çoğunlukla fotoğraf servisi olarak tanıdığımız ve yayına aldığı yeni video özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken bir platform. Video paylaşımlarının arttırılması ve siteniz hakkında bilgi ve içeriklerin oluşturulması sitenizin takibini de daha çok arttıracaktır.

Sosyal Medya’da Video Kullanımı

Bu iki sosyal medya ağını verimli bir şekilde kullanmak size artı puan olarak geri dönüş sağlayabilir. Bir e-ticaret sitesi olarak satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerle ilgili kısa ve eğlenceli videolar çekerek sektörde olmayan ve çoğu sanal mağaza tarafından dikkate alınmayan bir alana yatırım yapmış olabilirsiniz.

Yorumları Oku (1)

  1. Birol Kırman

    Ürünlerin videosunun olması geri iadeleri ve mutsuz müşterileri oldukça engelliyor. Fotoğrafa aldanan müşteriler sorun çıkarabilirken, videoları izleyenler genelde ona göre alışveriş yapıyor. Bu da sitenize olan güveni arttırıyor.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.