E-Ticaret Yapmak İçin 9 Hayati Neden

Sergen Okur

E-Ticaret Yapmak İçin 9 Hayati Neden

İnternette yer alan bilgi ve ürünler siz nerede olursanız olun ulaşabileceğiniz niteliktedir. Elektronik ticaretin en önemli avantajı günü 24 saati ulaşılabilir olmasıdır. Bu özelliği zaman sorununu da çözmüş olur. Kısacası e ticaret artık kabullenmemiz gereken bir yaşam biçimidir. Bilgi çağına geçişi hızlandıran ve onu yönlendiren bir araçtır. Böylece ekonomik hayatta da değişikliklere sebep olmuştur. Bunları hallettiğimizde karşımıza aşağıdaki tablo çıkar.

1) İnternet alışverişi tüm dünyaya seslendiği için rekabeti arttırarak satın alma maliyetlerini düşürür.

2) Fiyatlar rekabet piyasası tarafından aşağı indirilir. Bu tüketicinin daha ucuz ve kaliteli mallara ulaşımını sağlar.

3) Elektronik ticaret bilgisayar ile kontrol edilir. Stok takibi yapılarak maliyetler azaltır.

4) Değişik ürünler ve uygun fiyatlar tüketiciyi alıcı durumuna getirir.

5) Satış ve stok bilgilerindeki olumlu tablo, üretimin şekillendirerek ihtiyaçların belirlenmesini kolaylaştırır. Diğer taraftan üretimi arttırarak zamanı kısaltır.

6) Hizmet sektörünün ticaretin içinde direk yer alıyor olması, tüketici için daha verimli ve etkili müşteri servisi sağlar.

7) Anlamsız harcamalar sona erer. Pazarlama ve dağıtım maliyetleri azalır.

8)  Yapacağınız işlemler kısa zamanda sonuç verir. Siz de e ticaretin kolaylıklarından yararlanırsınız.

9) İç ve dış ticaret online alışverişin öncüsü e ticaret ile farklı boyut kazanmıştır. Ticaret tüm tabana yayılarak geliştirilmiştir. Uluslararası çalışmalar tüm hızıyla devam ederek buradan daha fazla pay alımı yönünde Pazar arayışları sürmektedir. Bunun için hızlı, güvenilir izleme politikası ile ekonomik hayattaki değişikliklerin sebebi bu maddeler ile kendisini ifade etmiştir.

Yorumları Oku (1)

  1. İyi bir ofis malzemesi veya büyük tabela masrafları ile uğraşana kadar bu harcamalar ile e-ticaret sitesi açmak çok daha mantıklı. Bazen depo bile olmadan doğrudan tedarikçilerin stoğu ile çalışan e-ticaret firmaları var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.