Sergen Okur

E-Ticaret Yolunda İlerlemek İçin Öğrenilmesi Gereken 6 Madde

Bir işe başlamadan önce bazı kurallar bilinmelidir. Bu kurallar iş yolunda atılacak adımlar konusunda yardımcı olmaktadır. Kuralları bilmeden başlamak olumsuz durumlar karşısında alınacak önlemler konusunda engel olacaktır. Bu işe başlayan ve işinde saygın bir konuma gelmek isteyen herkesin bu kurallar konusunda bilgi sahibi olması önemlidir. E ticaret gelişen ve sürekli değişen bir düzenlemeler bütünüdür. Bu nedenle güncel konuların takibi de önemlidir.

1-Gelişmelerden ilk haberdar olan her zaman siz olun.

Her konuda gerçekleşen gelişmeleri bilmek iş hayatının olmazsa olmazıdır. Özellikle internet ve teknoloji konusunda gelişmeler sürekli oluştuğu için site kullanıcılarına en uygun hizmeti vermek adına bu gelişmeleri bilmek gerekir.

2-Müşteri potansiyeline uygun yenilikler yapın.

Müşterilerin ilgisini çekecek yeniliklere ağırlık vermek gerekir. E sitelerin bu özellik ile birlikte hareket etmesi daha çok kişiye ulaşmasını da sağlayacaktır. E ticaret sitelerinin önemli olan bu özelliğini uygulamamak müşterilerin işlerinin aksamasına sebep olabilmektedir.

3- Yeniliklere açık olan bir site tabanı oluşturun.

Gelişmelerin artış halinde olması yeniliklerin de uygulanmasına neden olmaktadır. Kurduğunuz site bu yenilikleri kolaylıkla uygulayacağınız bir tabanla olmalıdır. Bu nedenle site oluştururken ilerleyen zamanlarda uygulayacağınız değişimleri de göz önünde bulundurun.

4- Müşterilerin siteye olan güvenini sağlamaya çalışın.

Özellikle internet işlemlerinde en önemli konulardan bir tanesi güvendir. Müşterilerin bu güveni alamaması internet alış verişlerinde de şüpheli yaklaşımlara sebep olabilmektedir.

5-Kurallarınızı sürekli yenileyin.

İşe başlarken uygulayacağınız kural her zaman geçerli olmayacaktır. BU kuralları sürekli yenileyip günümüz koşullarına da uyarlayın.

6-Müşteri memnuniyetini arttıracak promosyonları dikkate alın.

Müşteri hediyeyi ve kampanyayı her zaman sever. Bu maddeyi unutmadan müşteri potansiyelini arttırıcı yönde hediye promosyonlara önem verin.

Yorumları Oku (1)

  1. Webtures ailesi e-ticaret ile ilgili çok güzel yazıları bir araya getirmiş. Öğrenmek ve eğitici yazılar ile ücretsiz buluşmak mutluluk verici. Teşekkürler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.