E-Ticaretin Anahtarı Fabrikasyon Seo

Sergen Okur

E-Ticaretin Anahtarı Fabrikasyon Seo

E-ticaret sistemleri sayesinde birçok kobi ve üretim merkezi ürünlerini/hizmetlerini online olarak müşterileri ile buluşturmaktadır. Sektöre göre sağlanan rekabet oranlarının internet dünyasına taşınması ile arama motoru optimizasyonu gücü yüksek olan sitelerin ürünlerini ve hizmetlerini ziyaretçiler ile daha fazla buluşturduğu görülmektedir.

Kobilerin aklındaki ilk soru doğal olarak şu olmaktadır. Nasıl daha fazla kişiye ulaşarak en iyi geri dönüşü sağlarım? Bu soruyu ziyaretçi gözünden düşündüğümüzde ise doğru yolun eticaret seo stratejisi olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Size müşteri getirebilecek her bir kelime satış potansiyelinizi arttıracak bir kelime olarak değerlendirilmelidir. Eğer ki siz bez dolap ürünleri satışı yapmak istiyorsanız anahtar kelimeniz üzerinden yapılan sorgularda ikinci sayfada olmanız bile size beklentileriniz doğrultusunda müşteri kazandırmaya yetmez. Siz insanların ihtiyaçları doğrultusunda yaptığı aramalarda ne kadar üstte çıkarsanız o kadar satış ve geri dönüş alma oranınız yükselir.

Örneğin gerçek hayattan birkaç kesit ile ilişkilendirmemiz gerekirse, Çarşı’da bulunan mağazalar nasıl ki araka sokaklarda bulunan mağazalardan daha çok satış yapıyorsa sizlerde insanların gözü önüne gelmeniz için seo çalışması sürecinden geçmelisiniz.

E-Ticaret siteleri için seo mantığı normal sitelere göre daha avantajlıdır. Normal sitelerde belirlenen müşteri getirecek strateji modelleri maksimum 5-10 kelime arasında değişirken, eticaret siteleri bunu 100’lerce hatta 1000’lerce anahtar kelime ile geri dönüşü maksimum düzeye getirerek sağlayabilir. Ne kadar çok anahtar kelime belirlerseniz potansiyel müşterileriniz ile buluşmak için o kadar çok ve farklı kapı açmış olacaksınız. Başlıktada belirttiğimiz gibi Fakrikasyon Seo’da daha çok anahtar kelime mantığını simgelemektedir.

Yorumları Oku (1)

  1. SEO artık bir gereklilik haline geldi. Rekabet etmek ve uzun vadede ayakta durmak isterseniz mutlaka uygulanması gereken bir araç.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.