E-Ticaretin En Önemli 5 Avantajı

Sergen Okur

E-Ticaret

E-Ticaretin En Önemli 5 Avantajı

E-Ticaret internet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek ve ya sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. Elektronik Ticaret, İnternet üzerinde sunulan bilgi, ürün ve hizmetlere hemen hemen dünyanın her yerinden anında ve rahatlıkla erişim imkanı sağlamaktadır. Şimdi sizlere bu konuda en önemli beş maddeyi aşağıda sıralayacağız.

1.Maliyeti Ucuzdur!

İnternet üzerinde her türlü resim, video, ses, kolay ve ucuz bir şekilde yer almaktadır. İsteyen herkes bunların hepsine aynı anda hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilmektedir. E-ticaret bu yönüyle hem zaman hem de ciddi anlamda bir tasarruf sağlamaktadır. Bu yönüyle de dünden bugüne oldukça gelişim göstermektedir. Özellikle KOBİ’lere önemli faydalar sağlamaktadır. Düşük maliyetiyle birçok üreticinin doğrudan pazara girmesini sağlamış ve kaliteli ürünlerin satışını yapmıştır. Böylece firmalar rekabet ortamında yer alabilmekte ve yüksek oranda büyüme sağlamaktadır.

2.Aracı Olmadan Satış Yapabilme İmkanı Sağlar!

Hiçbir aracıya ihtiyacınız olmadan tanıtım ve satış yapabilir, müşterilerin taleplerini, profillerini takip ederek, yapmanız gereken stratejileri geliştirebilirsiniz. Böylece büyük kar ve satışlar sağlayabilirsiniz.

3.Dünyanın Her Yerine Ulaşabilme İmkanı Tanır!

E-ticaret sayesinde Türkiye’de, hatta dünyada sınır tanımadan oldukça karlı satışlar yapabilirsiniz. Ürünlerinizi bulunduğunuz yerin dışına taşıyabilme olanağına da sahipsiniz.

4.7/24 Durmadan Çalışır!

E-ticaret ile internet ortamında sanal mağazanız 365 gün 24 saat hizmete hazır imkanı sağlar. Siz başka bir şeyle ilgilenirken ya da uyurken bile müşterilerinizin sitenize girerek istedikleri ürünleri, istedikleri saatte alıp ödemelerini gerçekleştirebilirler.

5.İnternet Yayıldıkça Pazar Payı Giderek Artmaktadır!

Günümüz teknolojisinde internet kullanıcılığı her geçen gün artmaktadır. Üstelik son zamanlarda mobil teknolojinin gelişmesiyle internet herkesin cebinde taşıdığı bir yapıya bürünmüştür. İnternetle birlikte e-ticarette de ciddi bir büyümenin gerçekleştiği görülmektedir. Dünden bugüne, bugünden yarına e-ticaret hızla büyümeye devam etmektedir.

Yorumları Oku (1)

  1. Sinem Sargın

    Zaman,mekan ve lojistik sınırlaması olmadan ticaret yapabilmenin en güzel yanı e-ticarettir.
    Hakkı ile yapabilenler büyük kar ve cirolar kazanmaktadır.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.