E-Ticaret’in Yaşamınıza Kattığı 4 Kolaylık

Sergen Okur

E-Ticaret’in Yaşamınıza Kattığı 4 Kolaylık

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli alışveriş yapma ihtiyacı duymaktadırlar. Ticaretin kökleri çok eski zamanlara dayanmaktadır. İnsanlar yerleşik yaşama geçtiğinden beri birbirleriyle ihtiyaçlarına göre alışveriş yapmaktadırlar. Günümüzde bu alışveriş sistemi çok gelişerek internet ortamındaki e-ticaret kolaylığı ile yapılmaktadır. E-ticaretin yaşamımıza kattığı 4 kolaylığı şu şekilde sıralayabiliriz.

1.Satın Alınacak Ürüne Hızlı Ulaşım

E-Ticaretin yerimizden kalkmadan bizlere sunduğu çeşitli ürün yelpazesi ile bu ürünlerin hepsine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılarak satın alma imkânı sunmaktadır. Tüketiciye odaklı alışveriş anlayışını benimseyen anlayış ile aranılan ürüne arama butonları ile en hızlı şekilde ulaşılarak çeşitli model ve markalar ile en uygun seçenekleri bizlere sunmaktadır.

2. Satılan Ürünü Geri İade Seçenekleri

Satın aldığımız ürünün verdiğimiz adres doğrultusunda teslimatından sonra sorunlu çıkması veya aldığımız kıyafetin bedeni üzerimize olmadığı takdirde belirlenen süre içerisinde geri iade veya değişim seçenekleri ile tüketicinin mağdur olmasını önlemektedir. Geri iade süreleri sitesine göre değişim sağlayarak en az 1 haftadan başlayan uzun süreler olması dikkat çekmektedir.

3. Ürünlerdeki Çeşitlilik ile Seçim Kolaylığı

Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılar ile tüketici bir eşya alacağı zaman iki kere düşünmekte ve ince eleyip sık dokumaktadır. E-Ticaret ile birçok ürün ve marka çeşitliliği ile çok sayıda alternatif sunmaktadır. Tüketici bütçesine ve kullanım alanı açısından en uygun ürünü birçok seçeneklerin içinden seçerek satın almaktadır.

4. Ödeme Kolaylıkları

Oturduğumuz yerden siparişini verdiğimiz ürünün ödeme seçenekleriyle de tüketiciye kolaylık sağlamaktadır. Peşin ödeme yapılacaksa EFT veya havale seçenekleri seçilerek verilen hesap numaralarına ödeme yapılmaktadır. Kredi kartına taksitlendirme seçenekleriyle de ödeme planlarından bir tanesi seçilerek kredi kartı bilgileri girilerek ödeme yapılmaktadır.

Yorumları Oku (1)

  1. Şirin Dündar

    Büyük ve evlere taşınması zor ürünler için taşıma kolaylığı da sağladı. Demonte olarak gelen ve kolay kurulan ürünler sayesinde birçok mobilya artık e-ticaret ile satın alınıyor.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.