E-Ticarette Başarıya Giden 10 Madde

Sergen Okur

E-Ticarette Başarıya Giden 10 Madde

E-Ticaret pazarı gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam etmektedir. Bu nedenle nereden ve nasıl başlanılması gerektiği iyi bilinmelidir. Konunun uzmanları e ticarette başarılı olmanın on nedenini belirtirken bunlara dikkat edilmesi gerektiğini ve her başlangıcın rekabette öne geçmekle mümkün olduğunu belirtmişlerdir. Şimdi bu on nedeni birlikte inceleyelim.

1.E-Ticaret Pazarları. Bu işe yeni başladığınızda size ait bir e site olmasına gerek yoktur. Bu işi yapan e-ticaret pazarları vardır. Bunlardan yararlanarak ürünlerinin satışını yapabilirsiniz.
2.Maliyet Çalışması Yapın. Güzel bir çalışma ile sabit giderleriniz, demirbaş giderleri, destek danışmanlık giderleri, pazarlama ve dağıtım giderleri ve cari risk giderleri üzerinde incelemelerde bulunun.
3.Site Çalışmaları Önemli. Hazır web paket kullanımı işlerinizin hızlanmasına neden olmaktadır. Ayrıca size daha hızlı hareket etmenizi sağlamaktadır. Tasarım istiyorsanız profesyonel bir ekiple çalışmanızı öneririz. Burada müşteriye vereceğiniz izlemim son derece önemlidir.
4.Erişilir Olun. Bilgilerin internette yer alması herkes tarafından ulaşılacağı anlamına gelmektedir. Bunlar; stok, tanıtım, fiyat bilgileri ve başarı nedenleridir. Bu bilgilere ulaşılması sitenizin önemini gösterir.
5.Ödeme Sistemini İyi Oluşturun. Bankaların alacakları komisyon miktarı belirlenmelidir. Hackerlere karşı dikkat edilmeli ve kredi kartı bilgileri internet ortamında bulunmalıdır.
6.Tedarikçilerle İletişim Yüksek Olsun. Gerekli prosedürlerin takip edilmesi gerekir. Satışını yapacağınız ürün hakkında detaylı araştırma yapın. Böylece mağdur olmaktan kurtulursunuz.
7.Güvenlik Önlemleri Önemli. En hassas konudur. Bu konuda 3D Secure uygulaması, büyük önem taşıyor.
8.Fiyat Tuzağına Düşmeyin. Fiyatlarınız rekabetçi olsun ancak katma değerli ürünler ve servisler üzerine konsantre olun.
9.Müşterilerinizi Sürekli Bilgilendiririn. Görsel olarak müşterilerinizi sürekli aydınlatın.
10.Stok Seviyenizi Düşük Tutun. Fazla stok ve nakit para işinizin verimliliğini azaltır.

Yorumları Oku (1)

  1. Verdiğinizi bilgileri yapmak aslında fizibilite yapmak veya swot analizi yapmakla eş değer. Bunları yapan bir kişi risklere karşı önlem almış oluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.