Facebook Messenger Nasıl Kurulur?

Sergen Okur

Facebook Messenger Nasıl Kurulur?

Facebook’un en önemli araçlarından birisi olan Messenger artık kendi başına bir sosyal araç olma yolunda ilerliyor. Son verilere göre 1 milyar kullanıcı barajını açan Messenger kullanımını daha artırmayı hedeflemiş olacak ki kurumsal şirketleri de artık bünyesine aldı.

Son yeniliklerle beraber daha fonksiyonel bir arayüze kavuşan Messenger üzerinden oyun oynama özelliği, müzik gönderme, para gönderme ve uçak bileti ön izleme gibi pratik kullanışlı araçlara da ulaşılabilecek.

Messenger şu ana kadar sadece Facebook arkadaşlarımız ile sohbet imkanı veriyordu. Son güncelleme ile beraber artık Facebook sayfalarımızı da Messenger üzerine ekleyebiliyoruz. Bu özellik ile artık firmalar ile irtibata geçmek çok daha kolay ve kullanışlı, firmalar açısından da daha verimli. Hızlı ve kullanıcı odaklı bir hizmet için daha iyisi olamazdı.

Facebook Messenger‘ın – Facebook Sayfası ile entegresini adım adım inceleyelim;

fb1

Facebook sayfamız üzerinde Mesajlar bölümüne gelerek, mesaj ekranını açıyoruz. Açılan ekran üzerinde mesajların en altta, sağ kısımda bulunan Messenger Code ikonuna tıklarak Messenger Code bölümünü açıyoruz.

fb2fb3 (1)

Bu bölüm açıldıktan sonra iOS yada Android platformlarında bulunan Messenger uygulamasını açıyoruz. Uygulamamızı açtıktan sonra kişiler bölümüne gelerek Scan tuşuna basarak ekrandaki kodu taratıyoruz. Tarama işlemi bittikten sonra artık Facebook Messenger ile sayfamıza gelen mesajları yanıtlayabiliriz.

mtelefon mtelefon2

 

Yorumları Oku (1)

  1. Telefonlarda messangerin ayrıca kurulması ve facebook dışında güncelleme yapılması kullanıcı dostu değil.

    Facebookun ileti gönderilmesi ve iletişim konusunda yapacağı güncellemeler nelerdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.