Google Ads Danışmanlığı Nedir ?

Webtures

Google Ads Danışmanlığı Nedir ?

KOBİ’ler başta olmak üzere hemen her türden kurum ve kuruluşun yer aldığı SEM (Arama motoru pazarlamacılığı) sektöründe fark oluşturabilmek, rakipleriniz arasından sıyrılmak, çok daha az bütçe ve maliyetle etkili reklam kampanyaları oluşturabilmek giderek önem kazanmaya başlıyor. Bunun yolunun da Google Ads’ten geçtiğini hesaba kattığımızda, kişilerin Google Ads yönetim panelini ne kadar etkin ve verimli bir şekilde kullandığı doğrudan SEM kampanyalarının başarıya ulaşmasında en önemli etken haline geliyor.

İnternet üzerinden yardımcı ders videoları izleyerek kişilerin Google Ads hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmesi pekala mümkün. Ancak yine de SEM sektöründe hizmet veren ve Google Ads danışmanlığı yapmaya devam eden sertifikalı reklam yöneticileri kadar profesyonel ve tecrübeli olabilmek ciddi bir vakit ve nakit isteyen uğraşlar arasında yer alır. Tüm vaktinizi Google Ads’e ayırmak, bir reklamın onaylanmamasının temel sebeplerini önceden kestirebilmek, rekabetin yüksek olduğu “nakliyat” ve benzeri sektörlerde reklamların yayınlanabilmesini sağlamak… Hepsi, ama hepsi Google Ads danışmanlığı yapan firmaların ne kadar uzman ve profesyonel olduğunu anlamamıza yardımcı olan etkenler arasındadır. Kişisel olarak rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimelerde reklam verebilmek pek kolay değildir, kolay olsa bile ciddi bir bütçe ve maliyet gerektirir. Bu durumun üstesinden gelmek ve maliyetlerden kısarak reklamlarınızı yayına almak istiyorsanız, yapmanız gereken Google Ads danışmanlık hizmeti almanızdır.

Danışmanlar ne iş yapar?

Belirli bir komisyon oranıyla çalışan Google Ads danışmanları, tarafınızdan gerekli bilgileri aldıktan sonra pazar araştırması yapmaya başlar. Gerekli anahtar kelime optimizasyonlarını gerçekleştirerek, reklam kampanyasıyla ilgili ek ve alakalı anahtar kelimeleri de keşfeder. Belirlemiş olduğunuz bütçeyi aylara ve haftalara bölerek tıklama başı ücret optimizasyonunu gerçekleştirir. Sonrasında da tarafınıza düzenli olarak belirli aralıklarla rapor sunar ve reklam kampanyalarınızdan sürekli olarak haberdar olabilmenizi mümkün kılar.

 

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?

Hem sitenizle ilgilenmek, hem de reklam kampanyalarını yönetmek oldukça meşakkatli ve yorucu bir iş olacaktır. Bunun yerine işi uzmanına bırakmak, reklam kampanyalarınızı yönetecek bir danışmanla anlaşmak asıl işinize yoğunlaşmanızı sağlarken, reklamlarınızın ziyaretçilere başarıyla gösterilmesine yardımcı olacaktır.

 

Danışmanlık hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyim?

Google Ads danışmanlığı hizmeti satın almanın mantıklı olduğuna kanaat getirdikten sonra yapmanız gereken, freelance olarak danışmanlık hizmeti sunan kişilerle veya kurumlarla anlaşmak olacaktır. Freelance danışmanlarla çalışırken zaman zaman karşı tarafa ulaşamama gibi problemlerle karşılaşabileceğinizi hesaba katmanızda yarar olduğu gibi, aldığınız hizmetin faturasını mutlaka karşı taraftan talep etmeniz de gerekecektir. Ayrıca karşılıklı olarak bir sözleşme metni hazırlamanız ve olası bir olumsuz durum dahilinde yasal mercilerde kendinizi ifade edebilmeniz faydalı olacaktır.

Webtures, bünyesinde barındırdığı Google Ads danışmanları aracılığıyla reklam kampanyalarının başarıya ulaşmasında uzun süredir etkin bir rol oynuyor. Video, görsel ve metin bazlı reklam çalışmalarınızın doğrudan hedef kitleye ulaşmasını istiyorsanız, iletişim sayfasında yer alan kanalları kullanarak tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Yorumları Oku (1)

  1. Kübra Yolcu

    SEM konusunda neler yapabilirim diye araştırırken yazınıza denk geldim. İşi bilen birinden danışmanlık almanın daha yararlı olacağı kanısındayım. Her şeyi bilmek ve bildiğini doğru zamanda yapabilmek ayrı bir yetenek.

    Fakat dijital mecralar konusunda özellikle KOBİlerin ihtiyaç duyduğu teşvikler maalesef yok. Keşke kendini geliştirmek isteyen KOBİler için bu konularda (faturalı ve alanından sertifikası olan danışmanlardan hizmet alınması halinde) teşvik verilirse piyasanın büyüyeceğine inanıyorum.

    Bu büyümenin hem KOBİlerin dijitalleşmesin de hem de dijital alanda hizmet veren ajans veya kişilerin de artmasına faydası olacaktır.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.