Google Ads Reklam Verme

Webtures

Google Ads Reklam Verme

İnternet reklamları denildiğinde artık ilk akla gelen Google Ads reklam verme yöntemi, sanal piyasanın en geniş yayın ve reklam ağına sahip reklam yöntemidir. Reklam sektörünün de devi haline gelen Google Ads ile hem kullanıcılara kolaylık sağlıyor hem de reklam verenlerini memnun ediyor.

Reklamların en verimli hale gelebilmesi adına her geçen gün yeni bir özellik geliştiren Google ekibi, aynı zamanda da internet kullanıcılarının da rahatını düşünen adımlar atıyor. Tabii bu adımlar hem de reklam verenlerin açısından zarar etmemelerini sağlar. Spam reklamların çıkmasına ya da reklamların spam olarak yayınlanmasına izin vermeyen Google bu konuda çok gaddar. SEM kampanyalarında sadece hedef kitle değil arama motoru-hedef kitle uyumunu sağlamanız gerekmektedir.

 

Google Ads reklam verme yöntemini kullanarak reklam verenler bu konuda içleri rahat şekilde çalışabilirler. Yanlışlıkla tıklamaların ve ya alakasız yerlerde gösterilmesinin önüne geçen Google Ads reklamları, internet kullanıcılarının da reklam verenlerin de rahatını düşünerek sistemli şekilde çalışmaktadır.

 

Neye göre reklam verilir?

 

Satışı yapılan ürüne ya da marka yönetiminin yapılacağı firmanın isteklerine göre düzenlenip hazırlanacak reklamlar satıcıya müşteri, marka yönetimi yapana da kendini gösterme fırsatı sunar. Marka bilinirliği artması istenen firmalar için verilen reklamlar, hangi anahtar kelimelerde tanınmak istiyorsa yani ne dendiği zaman aklına firma gelsin isteniyorsa o şekilde verilebilir. Satış yapılan kategorilerde de seçilen anahtar kelimeler hem arama hacmi yüksek hem de direkt olarak ürünün satışına yönelik tarzda hazırlanmalıdır.

 

Yanlış verilen reklamlar, müşterinin boşuna tıklama almasına yani boşuna para harcamasına sebep olabilir. Negatif kelimeler, kelime analizi, reklamın yayınlandığı siteler gibi etkenlerin doğru şekilde yapılandırılmaması durumlarında sağlıklı geri dönüş alma oranı düşer.

Yorumları Oku (1)

  1. Bilgilendirici içerik ile zenginleşmiş bir yazı, teşekkürler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.