Google Adwords Danışmanı

Webtures

SEM Nedir?

Google Adwords Danışmanı

Google Adwords SEM yayıncılarından biri olmak için ilk adımı atmak isteyebilirsiniz veya yönettiğiniz kampanyalardan istediğiniz verimi alamıyorsanız bu durumda bazı uzmanlar ile ortak bir çalışma içerisine girebilirsiniz. Örneğin Google Adwords reklam kampanyalarınız için danışmanlık hizmeti veren firmalar kampanyalarınızı daha etkin hale getirebilmektedir.

Danışmanlık Hizmetinin Faydaları

Google Adwords danışmanlık hizmeti almanızın avantajları cezbedici gelebilir. Fakat reklam bütçenizi daha etkin yönetileceği bir garantidir. Örneğin 500.00 TL bütçeli bireysel yönetilen reklam kampanyası ile sağlanan kişi sayısı 2000 civarında iken, Google Adwords uzmanları tarafından yönetilen kampanyalarda bu rakam %400 oranında arttırılabilmektedir. Bu sayede aynı bütçe ile 4 kat fazla ziyaretçiye ulaşmış olursunuz.

Danışmanlık Bedelleri

Danışmanlık için alınan bedeller firmanın fiyat politikalarına göre değişkenlik göstermektedir. %10-30 orasında değişen komisyon oranları bulunmaktadır. Siz 500.00 TL’lik bütçenizin ortalama 100.00 TL’lik kısmını etkin kullanamadığınızda aslında bir uzmandan alacağınız servisin ücretini de boşa harcamış oluyorsunuz. Bu rakam ile ham bütçenizi de daha etkin kullanabilirsiniz.

Google Adwords Uzmanları

Google Adwords uzmanı olabilmek için yetkinlik sertifikasına sahip olunması gerekmektedir. Sertifikaya hak kazanmak için periyodik olarak yapılan sınavlar mevcuttur. Oldukça zorlu sorulara sahip olan sınavlar ana tema olarak reklam bütçelerinin daha etkin kullanılması, hedef kitleye daha düşük TBM oranları ile ulaşmayı kapsar.

Neden Bir Adwords Uzmanı İle Çalışmalıyım?

– Daha düşük TBM (Tıklama başı maliyet) oranları
– Daha yüksek “Kalite Puanı”
– Daha fazla ziyaretçi kazanımı
– Doğru hedef kitleye ulaşım imkanı
– Etkin anahtar kelimeler seçimi
– Minimum maliyet maksimum performans

Yorumları Oku (1)

  1. Erhan Akgül

    Size bu konuda bir şey sormak istiyorum. Uzmanlarında yönettikleri reklam başına bir kalite puanı oluyor mu? Yani biz işimizi teslim ederken uzmanın ne derece başarılı olup olmadığını nasıl ayırt edebiliriz?

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.