Adwords Hesabınız Bing’e Nasıl Klonlanır

Webtures

SEM Nedir?

Adwords Hesabınız Bing’e Nasıl Klonlanır

Bing arama motoru son dönemlerde gelişen arama motoru yapısı ve artan kullanıcı sayısı ile işletmelerin dikkatini çekmekte. İnternet üzerinden hizmet ve ürünlerini satmakta yarışan işletmeler birbirlerinin önüne geçebilmek için her yolu denemekte. Yandex’in arama motoru pazarlama programı Retrica’nın aksine Bing arama motoru, bu bağlamda Google kullanan işletmeler için bir kolaylık sağlamakta ve SEM Google hesabını klonlayıp bu hesabı Bing arama motoru pazarlamasında kullanmanıza izin vermekte.

Bu sayede Google Adwords’te kurmuş olduğunuz hesap, kampanya, SEM reklam grubu ve reklam yapılarını koruyarak, hem hesap yada hesaplar kurma zahmetinden kurtularak zamandan tasarruf edebilir, hem de aynı iki hesabı farklı iki arama motorunda kullanarak hangisinin daha iyi performans gösterdiğini karşılaştırabilirsiniz.

Google Adwords Hesabınız Bing’e Nasıl Klonlanır

Öncelikle Adwords hesabınızı Bing arama motoruna klonlayabilmek için mutlaka bir Adcenter hesabınız olması gerekmekte. Bunun içinde Adcenter’ın desktop bilgisayarlar için hazırlanmış olan Adcenter Desktop version 6.8’i kullanabilirsiniz.

İlk olarak Adcenter’ı indirdikten sonra, kurulumu başlatıp Bing/Adcenter kimlik bilgilerinizi giriyorsunuz, daha sonra açılan panelde içeri aktar kısmına gelip “Google’dan içeri aktar” kısmına tıklıyorsunuz, açılan sayfada sizden Google Adwords SEM hesabınızın bilgileri isteniyor, bu kısımda Google Adwords kullanıcı adınızı ve parolanızı girdikten sonra devam tuşuna basıyorsunuz.

Daha sonra açılan kısımda aktarmak istediğiniz hesabınızın (eğer birden fazla hesabınız var ise) adını seçip ileri dedikten sonra içeri aktarma aşamaları takip ediyorsunuz. Aktarma işlemi tamamlandıktan sonra Adwords hesabınızdaki tüm kampanyalarınızı, reklam gruplarınızı, anahtar kelimelerinizi ve reklamlarınızı Adcenter panelinde görebiliyorsunuz.

Tüm bu aşamaları bitirdikten sonra yine de emin olmak adına, herhangi bir hata alıp almadığınızı, kampanya ve reklam grupları bazında tekliflerinizi ve diğer önemli ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Ayrıca reklamlarınızın da kontrolünü sağlayarak, reklamların Google Adwords açıklama metinlerinde ki halinin Bing arama motorunda nasıl gözüktüğünü görebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Son olarak panelde ki menü kısmından “senkronize et” butonuna tıklayıp tüm ayarların senkronize edilmesini bekleyiniz. Böylece artık reklamlarınızı Bing arama motorunda yayınlayabilir, daha fazla kişiye ulaşabilir ve satışlarınızı daha da arttırabilirsiniz.

Yorumları Oku (1)

  1. Aycan Bilek

    Bing kullanıcı sayısını attırsa dahi hala en kullanışsız arama motorlarından biri. Dünyada yaklaşık 30 tane arama motoru var. Bunların arasında Bing kaçıncı sırada acaba?

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.