Google Adwords Nedir?

Webtures

SEM Nedir?

Google Adwords Nedir?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde pek çok alanda yeni kavramlar ve yeni hizmetler ortaya çıkmıştır. İnternet pazarlama ve internet reklamcılığı da söz konusu kavramlar arasında son zamanlarda en çok duyulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Google Adwords Nedir?

İnternet reklamcılığı denildiği zaman akla genel olarak firmaların ürün ve hizmet tanıtımlarını internet üzerinde gerçekleştirmeleri gelmektedir. Bunun için firmaların kaliteli ve özgün içerikli web siteleri tasarlatmaları gerekmektedir. Ancak en az onun kadar önemli olan internet üzerindeki arama motorlarında yeteri kadar etkin olup olmadığı konusu da firmaların internet üzerindeki reklamlarının etkinliğini yakından ilgilendirmektedir.

İşte sem olarak isimlendirilen arama motorlarında pazarlama ve reklamcılık hizmetleri şirketlerin ürün ve hizmetlerinin internet üzerinde etkin bir biçimde tanıtılmasını sağlayan ve günümüzde pazarlama ve reklamcılık alanında ciddi anlamda önem taşıyan bir hizmet haline gelmiştir.

Yıllar önce internet üzerinde reklam yapmanın önemsenmediği zamanlar artık geride kalmış bilişim çağında ürün ve hizmetlere en çok internet üzerinden erişilir hale gelinmiştir. Bu nedenle faaliyet alanı ne olursa olsun her firmanın mutlaka internet reklamcılığına önem vermesi gerekmektedir.

Google Adwords Hizmetleri

Google adwords hizmetleri yardımı ile oldukça az maliyetle çok daha geniş kitlelere hitap etmek isteyen firmalar için hizmet sunan seo ajansları firmaların reklamcılık faaliyetlerinde en çok verim aldıkları çözüm ortakları pozisyonundadır. Google adwords hizmeti tv ve gazete reklamlarından daha etkin bir hale gelmiş reklam aracı konumundadır.

Yorumları Oku (1)

  1. Barış Yılmaz

    Dijital dünyada kendisine yer etmek isteyen her firmanın bir web sitesi var. SEO çalışması yapmak, işlek caddede dükkan açmak gibi. Yani sadece web sitesi açmak ve bırakmak arka sokaklarda kalmaya benziyor. Görünür olmak, trafiğini arttırmak isteyen her firma uygumalı.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.