Google Adwords’ü Ayıran Önemli Avantajlar

Özgür Aksoy 5 Aralık 2016

SEM

Google Adwords’ü Ayıran Önemli Avantajlar

İnternet üzerinden reklam yapmak istediğinizde birçok alternatif önünüze gelebilmektedir. Bunların amaçlarına, kullanımına ve diğer özelliklerine göre birbirinden farklı stratejilere sahip olduğu da bir gerçektir. Tıklama ve gösterim başına kullanılabilen ve ülkemizde de en yaygın olan reklam servisi Google Adwords ( SEM ) dir.
( SEM ) diğer reklam stratejilerinden ayıran ve öne çıkartan bazı özellikleri sizler ile paylaşalım;

– Arama Motoru Servisi Olması

Adwords tamamen Google kaynaklı bir reklam yayınlama servisidir. Sistemin güvenilirliği, kullanışlılığı ise reklam verenler için büyük bir öneme sahiptir. Arama motoru odaklı gösterim sağlaması ise anahtar kelime aramaları üzerinden reklam verenin kampanyalarını göstermesi ile doğrudan hedef kitleye ulaşılabilecek en mantıklı yol oluyor.

– Doğrudan Hedef Kitleye Ulaşabilme

Arama motorları gün içerisinde birçok amaç ile kullanılabilmektedir. Bunlardan Pazar payını ve ticareti oluşturan anahtar kelimeler üzerinden ziyaretçilerin ürün veya hizmet alması satış ve pazarlama oklarını da Google Adwords’e çevrilmesini sağlıyor.

– Hedef Kitlenin Belirlenebilmesi

Adwords yönetimi kısmına geldiğimizde ise hedef kitlenin belirlenmesi de reklam verenler için büyük bir nimet olarak nitelendirilebilir. Örneğin bulunduğu konum, konuştuğu dil, ilgi alanı gibi birçok filtreleme seçeneği yine Adwords reklam verenleri için kullanıma sunulmaktadır. Hedef kitlenin belirlenmesi sürecinde bir Adwords danışmanlığı hizmeti almanız daha doğru hedefleme yapmanızı sağlayabilir.

– Reklam Performansına Göre Optimizasyon

Örneğin bir reklam kampanyasının yayına alındıktan sonra gösterdiği performansa göre bazı optimizasyon işlemleri ile performansta yükseltmeye gidilebilir. Genellikle bu tarzı işlemleri Adwords ajansı firmalar tarafından hizmet bedelinin yanında ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz avantajlar arasındadır.

Profesyonel reklam hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

SEM İle İlgili Diğer Yazılar

İlk Yorumu Sen Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.