Sergen Okur

İnternette Ticareti Kullanmanın 6 Kolaylığı

1- Her zaman alışveriş yapabilme imkanı:

E-ticareti kullanmanın yararlarından biri ister gündüz ister gece olsun her zaman her an alışveriş yapabilir alışveriş sepetlerine ürün koyabilirsiniz. Bu yüzden istediğiniz şeyleri almak için sabah olmasını yada belli bir saati beklemek zorunda değilsiniz.

2- Sınırsız ürün bolluğu :

Normalde olan alışveriş mağazalarında bulamadığınız ürünü yada onun bedenini internette ki mağazanın sayfalarından bulup seçerek alabilirsiniz. Son yıllarda özellikle bayanların çok sık kullanmakta oldukları kozmetik, giysi, ayakkabı satan alışveriş siteleri yerli ve yabancı hatta ülkede olmayan yabancı markaları bile satış yaparak müşterilerine hizmet verirler.

3- Orijinal ürün görme fazlalığı :

Eğer sürekli aynı tarz ürünleri mağazalarda görmekten sıkılıyorsanız ve keşke farklı kimsede olmayan giysileri ayakkabıları bulabilsem diyorsanız alışveriş siteleri sayesinde hiç görmediğiniz farklılıkta daha ülkeye gelmeyen tarzdaki çeşitli giysileri yada herhangi istediğiniz şeyleri bulabilirsiniz.

4- Yemek siparişi vererek anında yeme kolaylığı :

Eğer karnınız çok acıktı evde bir şey yok telefonla sipariş vereceğiniz yemek dükkanları da çoktan kapandıysa o zaman internetten istediniz yemekleri yada yemek malzemelerini seçerek 24 saat hizmet sayesinde gece saat kaç olursa olsun alışveriş yapma imkanınız var.

5- Gelişmiş müşteri hizmetleri :

Normalde alışveriş yaptığınızda çıkan sorunları yada sormak istediğiniz soruları mağaza çalışanları çok ilgilenmeyebilir yada sizi geçiştirebilirler. Ama internette disiplinli ve ilgili birçok E-ticaret sayfaları müşteri hizmetleriyle her sorunuzu cevaplayacaklardır. Onlarla her an konuşma ve soru sorma imkanlarınız bulunmakta.

6- Beğenmediğiniz yada sorunlu ürünleri geri gönderme :

Alışveriş sitelerinden yaptığınız ürünler kargoyla geldiği zaman sitede gördüğünüz renk ve beden numarası size olmadığında anında geri göndererek değiştirebilirsiniz.

Yorumları Oku (1)

  1. Online iş görüşmeleri, online mulakatlar, online toplantılar, online alışveriş, online çalışma derken hayatımızdaki bir çok şey dijitalleşiyor. Bu yüzden işimizi online olarak faaliyet gösterecek hale getirmek zorundayız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.