İnternetten Para Kazanmanın En Etkili Yolu E-Ticaret

İnternetten Para Kazanmanın En Etkili Yolu E-Ticaret

Kısa adı e-ticaret olarak bilinen internetten yapılan ticari faaliyetlerin genel adı olan elektronik ticaret, internet alışkanlıklarının değişmesi ve artan teknolojik imkanlar ile birlikte yeni bir iş kolu haline gelmiştir. Akla gelebilecek nerdeyse tüm mal ve hizmetleri kapsayan e-ticaret, söz konusu olan bu ticari faaliyetlerin ödeme ve dağıtımlarının da yine aynı internet kanalları kullanılarak yapılmasını kapsayan geniş bir organizasyonu ifade etmektedir.

E-Ticaret, bu amaç için kurulmuş sanal mağaza olarak da ifade edilen e-ticaret siteleri tarafından yapılmaktadır. Milenyum sonrası bilgi teknolojileri ile ilgili yaşanan hızlı gelişmelerin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkan e-ticaret faaliyetleri, dar açılı satış amaçlı ticari faaliyetlerin ötesine geçerek, üretkenliği ve yaratıcılık etkinliklerini arttıran global bir ticaret ağına dönüşmüştür. İnternet, kişisel bilgisayar ve akıllı telefonlar ile bunların birbirine bağlanmasını sağlayan yeni alt yapı teknolojileri e-ticaret siteleri alt yapısını oluşturmaktadır.

Giderek artan güvenlik sistemleri ile tüketicilerin güven konusunda yaşadıkları eksiklikleri telafi eden e-ticaret siteleri, ticari faaliyetleri görece maliyeti daha düşük bir ortam olan interneti kullanarak gerçekleştirdikleri için sağladıkları düşük maliyet avantajlarını, kullanıcılarına daha ucuz ve kaliteli ürün ve hizmet olarak sunabilmektedirler. Bu nedenle e-ticaret gün geçtikçe daha fazla müşteri tarafından talep görmekte, tüketiciler evinin rahatlığında güvenli alışverişin keyfini, klasik alışveriş şekillerine tercih etmektedir.

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Dönüşüm Oranı Nasıl Artırılır? başlıklı makalemizde Dönüşüm Oranı Nasıl Artırılır, E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve E-Ticaret Satış Arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.

E-Ticaret İle İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar (1)

  1. Bende kısa zaman içerisinde e_ticaret işine girecem bu yazıyı bulduğum iyi oldu teşekkürler

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.