Sem Kampanyaları Nasıl Planlanır?

Ömer Kaçar

Sem Kampanyaları Nasıl Planlanır?

SEM (Search Engine Marketing) yani arama motoru pazarlaması SEO işlemlerinde kullanılan ve web sitesinin ziyaret sayısını arttıran bir dijital pazarlama yöntemidir. Günümüzde en çok kullanılan SEO hizmetleri arasında yer almakta ve işletmelerin tanınırlığını arttırmakta oldukça önemli bir rol oynamaktadır. SEM hizmetlerinin işletmelere sağladığı avantajlar şu şekildedir:

– Web sitesinin ziyaretini arttırma:

           Dijital pazarlama hizmetleri ile web sitesinin tıklanma sayısını arttırır ve sitenin tanınırlık oranı yükselir. Bölgesel ve uluslararası seo hizmetlerinde sitenin kısa sürede popülerleşmesinde oldukça önemli bir rol oynar.

 

– Arama motorlarında üst sıralara yükselme:

Arama motoru pazarlaması web sitenizin tıklanma sayısını arttırırken aynı zamanda arama motorunda üst sıralara da hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlar. İlgili anahtar kelimelerle arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak hem sitenizin tıklanma oranını arttırdığı gibi, hem de daha çok potansiyel müşteriye hitap ederek satışlarınızı da arttıracak ve işletmenizin hızlı bir büyüme sürecine girmesini sağlayacaktır.

 

– Geniş reklam kitlesi:

SEM hizmetleri ile çok daha fazla kişiye sanal ortamda ulaşma imkanı sağlarsınız ve bu da işletmeniz için çok büyük bir reklam olur. Klasik reklam ücretlerine göre daha uygun fiyatlarla bu reklam hizmetinden yararlanarak geniş kitlelere hitap edip, işletmenizi daha kısa sürede rakipleriniz arasından sıyırarak tanıtabilirsiniz.

Günümüzde arama motorları her konu ile ilgili danışılan bir rehber görevi almıştır. Bu yüzden bu dijital pazarlama oldukça önemli bir yere sahiptir. SEO hizmetlerinin hiç biri birbirinden ayrılamaz bir bütünlük içindedir ve bu hizmetlerin hepsi birden sizi bu sanal global dünyada zirveye taşır.

SEM kampanyası planlanırken SEM danışmaları işletmenizin bulunduğu sektöre, çalışma alanlarınıza ve web sitenizin içeriğine uygun bir çalışma planı hazırlarlar. Bu sayede gereksiz uygulamalardan kaçınarak çok daha kısa sürede hedeflerinize ulaşırsınız.

Yorumları Oku (1)

  1. Serpil Kadir

    SEM kampanyalarını firma ne zaman yapmalıdır? Yani sektörel olarak farklılık göstermek ile birlikte yeni açılan firmaların doğrudan buna başlamasının avantaj ve dezavantajları nelerdir? Teşekkürler.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.