Sem Nedir?

Webtures 11 Nisan 2016

SEM

Sem Nedir?

Teknolojinin iş hayatında daha etken olması ile birlikte sektörel anlamda da yeni gelişmeler meydana gelmeye başlamıştır. Bu gelişmelerin en önemlileri arasında internet teknolojilerinin daha yaygın kullanıldığı yeni meslek dallarının ve hizmetlerin ortaya çıkmasıdır.

Bundan yaklaşık 20 sene önce reklamcılık faaliyetleri için bilgisayarların kullanılacağı fikri pek çok kimsenin sıcak bakmadığı hatta ütopik bulduğu bir fikir olmakta iken günümüzde internet reklamcılığı her sektörden firmanın tercih ettiği bir hizmet haline gelmiştir.

Bu kapsamda yeni hizmet alanlarının da ortaya çıktığını yukarda belirtmiştik. İşte internet üzerinde reklamcılık faaliyetleri kapsamında kısa adı ile sem olarak adlandırılan search engine marketing yani arama motoru pazarlama yönetimi hizmeti ortaya çıkmıştır.

SEM Nedir Nasıl Yapılır

Sem; kısaca bahsetmek gerekirse şirket ve kurumların sundukları hizmetlerin internet üzerindeki arama motorlarından daha fazla erişilebilir hale getirilmesini sağlayan hizmete verilen isimdir.

Günümüzde en az televizyon reklamları kadar önem taşıyan internet reklamcılığı google adwords olarak isimlendirilen kavramlar ile şirketlerin internet üzerindeki erişilebilirliğini arıtmaktadır.

SEM (Adwords) Nedir Nasıl Yapılır

Google adwords hizmeti; belirli anahtar kelimeler kullanılarak ilgili hizmeti sunan firmanın internet sitesinin veya tanıtım sayfasının daha kolay ulaşılabilir hale getirilmesini sağlamaktadır.

Bu kapsamda ister teknik servis hizmeti veren bir firma olsun veya ülke genelinde alışveriş hizmeti sunan bir firma olsun her kurum ve şirketin daha çok müşteriye hitap etmesi için search engine marketing hizmetinden yararlanmaları gerekmektedir.

 

Profesyonel reklam hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

SEM İle İlgili Diğer Yazılar

İlk Yorumu Sen Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.