444 4 915
444 4 915

Amazon SEO Nasıl YapılırAmazon SEO, Amazon’da listelediğiniz ürünlerin başlık ve açıklama optimizasyonları, anahtar kelime ilişkilendirmeleri, ürün yorumları, müşteri sadakati iyileştirilerek yapılır. Teknik anlamda Amazon’un SEO algoritmasına uygun bir yapılandırma ile kolayca ürünlerinizi üst sıralarda göstermeniz mümkündür.

Kendi arama dilini geliştiren ve ürünlerinizi dünya pazarına sokmanızı sağlamanın yolu olan Amazon SEO hakkında temel bilgilere artık sahipsiniz. Peki Amazon’da SEO nasıl yapılır? Amazon sitesinde, diğer sitelerde olduğu gibi kullanıcılar aradıkları ürüne hızlı ulaşabilmek için anahtar kelimelere başvuruyorlar. Kullanıcıların ürününüze ulaşabilmesi için ürünü anlatan doğru kelimeleri Amazon Tool ve Amazon Keywords’ü kullanarak sağlayabilirsiniz. Öte yandan Amazon arama sonuçlarındaki sıralamada performans kriterlerinin dikkate alındığını unutmamalısınız. Bu kriterler, tıklama oranı, satış oranı, geri dönüşüm, müşteri yorumları gibi noktalardır. Özellikle performansın artması için kullanılan görsellerin de ürünlerinizi tamamen yansıttığından emin olmalısınız. Özgün ve kaliteli görseller kullanıcıların tamamını satış yaptığınız alana çekerken aynı zamanda rahat incelenmesini de sağlayacaktır. Amazon sayfalarının ayrıca Google’da görünürlüklerinin artması için de backlink inşasına önem göstermelisiniz. Rekabetin güçlü olduğu bu platformda Google görünürlüğü için daha önce belirttiğimiz kriterlerin tamamını yerine getirmeniz önceliğiniz olmalı. Tüm bu gereksinimleri yerine getirdiğiniz takdirde ise Amazon SEO stratejisiyle yüksek görünürlük ve satış şansınızı artırabilirsiniz.

Amazon SEO Stratejisi ve Arama Terimi  Optimizasyonu Amazon listelerinizdeki trafiği artırmanın en önemli yönü, düzgün bir şekilde uygulanmış Anahtar Kelime Araştırması’dır. Promosyon dışındakiler ve dahili sponsorlu ürün kampanyaları da dahil olmak üzere, listelerinizde,...


SEO     Etiketler : Amazon SEO Nasıl Yapılır, Amazon SEO Nedir?, Amazon Tool

Yükselmeye hazır mısınız?