444 4 915
444 4 915

Amazon SEO Nedir?Amazon SEO, Amazon’da yer alan ürünlerinizin Amazon içindeki arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlarken aynı zamanda satışlarınızın da aramalar üzerinden görünürlüğünüzle birlikte artmasını sağlar. E-Ticaret devi Amazon üzerinden bir SEO çalışması yapmak, ticari anlamda bilinirliğinizi ve görünürlüğünüzü dolayısıyla ticaretinizi büyütecektir. Aynı zamanda Amazon’a özel SEO çalışmanızı ürünlerinizin Google’daki aramalarda da kolayca üst sıralarda bulunmasıyla da gerçekleştirmeniz mümkün.

Google ya da Yandex gibi arama motorlarından A9 algoritması ile farklılık gösteren Amazon SEO, belirlediğiniz kriterlere göre ürün sıralaması aramalarında kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Amazon’da satış performansı yüksek olan ürünlerin üst sıralara çıkmasını sağlayan SEO’da doğru anahtar kelimeler kullanıldığında seçilen ürünlerin ilk sıralara çıkmasını sağlar. SEO açısından stratejileri diğer arama motorlarından farklı olan Amazon’da doğru strateji ile ürünlerinizin görünürlüğünün artmasına yardımcı olacak olan ipucu ise; arama sonuçlarının en fazla üç sayfa olarak belirlenmesidir. Müşteri kazanmak için doğru SEO kullanmayı hedefleyen kullanıcıların mutlaka Amazon arama sayfasında ürünlerinin kriterlere uygun olarak görünürlüğünü artırması gerekiyor. Amazon SEO’da görünürlüklerin süreklilik kazanması satışların artmasının olmazsa olmazlarındandır.

Amazon SEO Stratejisi ve Arama Terimi  Optimizasyonu Amazon listelerinizdeki trafiği artırmanın en önemli yönü, düzgün bir şekilde uygulanmış Anahtar Kelime Araştırması’dır. Promosyon dışındakiler ve dahili sponsorlu ürün kampanyaları da dahil olmak üzere, listelerinizde,...


SEO     Etiketler : Amazon SEO Nasıl Yapılır, Amazon SEO Nedir?, Amazon Tool

Yükselmeye hazır mısınız?