444 4 915
E-Ticaret Blogları » Webtures
444 4 915

E-ticaret BloglarıDeğişen dünya ve gelişen internet ortamı satış ve pazarlama teknikleri yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. İnsanlar artık her türlü ihtiyacını internet yoluyla karşılarken satış ve pazarlama stratejileri de önem kazanıyor.

En büyük markaların mağazası e-ticaret siteleri olmaya başladı. E- ticaret siteleri hızla yükselirken e- ticaret tasarımı da çok daha önemli hale geliyor. İnternet satış olanaklarını arttırmak isteyen e-ticaret siteleri müşterileri kendi sitelerine yönlendirecek çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan biri de e-ticaret blogları oluşturmak.

İnternette ne kadar çok kanaldan potansiyel müşterilerin karşısına çıkarsanız o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle de sitenizin tanıtımını yapan, bilgilendirici içeriklerin yer aldığı blog açmak faydalıdır. İnternet aramalarında doğru anahtar kelimelerle ziyaretçileri blog içeriklerine çekmek mümkün.

İyi şekilde tasarlanmış bloglar sayesinde potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek kolaylaşır. Tabi ziyaretçileri fazla reklama boğmamak gerekiyor. Aslında gömülü şekilde siteden bahsetmek çok daha etkili. Yani bir konuyu anlatan blog yazısı içinde tavsiye vermek gibi.

Etkili E-Ticaret Blogları Nasıl Olur

Satış ve pazarlama hacmini değiştirme konusunda etkili olacak bloglarda ziyaretçiler keyifli vakit geçirirler. İşlerine yarayacak bilgilerin yer aldığı blogları her zaman ziyaret ederler. Örneğin bir e-ticaret sitesi dekorasyon ürünleri satıyor diyelim. Bu sitenin blog içeriklerinde dekorasyon hakkında bilgi veren, tavsiye veren yazılar olmalıdır.

Firmanın tanıtımı değil de dekorasyon konusunun işlendiği içeriklere yer verilmelidir. Firma hakkında çok küçük yönlendirmeler yapılmalıdır. Görsellerin olması her zaman daha etkilidir. Blog yazılarına uygun ilgi çekici görsellere yer verilmelidir.

Blog yazılarının kolay okunur, kolay anlaşılır olması önemlidir. Sıkıcı uzun yazıları kimse okumaz. Bir kullanıcı ürün ararken değil de başka bir soru sorduğunda da blog karşısına çıkmalıdır. Mesala saçlar nasıl çabuk uzar sorusunu sorduğunda saç uzatan şampuan pazarlayan bir e-ticaret sitesinin bilgilendirici blog yazısına ulaşılabilir. Bu sayede kullanıcı rahatsız olmadan e-ticaret sitesine yönlendirilmiş olur.

E-Ticaret Blogları Fark Yaratır Mı?

İnternet dünyasında ne kadar görünür olursanız o kadar iyidir. Firmanızın sadece bir e-ticaret sitesinden değil farklı bloglardan da tanıtılması elbette fark yaratır. Çok iyi şekilde tasarlanan ve güncel içerikler yüklenen blogların faydası oldukça fazladır. Hatta birebir deneyim gibi anlatılan yazılar da etkilidir. Yani şu otele gittim şöyle özellikler vardır şunlar oldu gibi yazılar birebir deneyim aktardığı için daha etkili olmaktadır. Başarılı e-ticaret blogları da bu tür içeriklere yer verir. Kaliteli bir blog sayfası her zaman fark yaratıcı unsurlar arasında yer alacaktır.


E-ticaret Blogları Dışındaki Diğer Yazılarımız

Yükselmeye hazır mısınız?