444 4 915
444 4 915

E-Ticaret Kullanıcı TakibiE ticaret siteleri, gelen ziyaretçilerin davranışlarını ve tutumlarını takip ederek eksiklerini gözlemleyebilir. E ticaret kullanıcı takibi olarak bilinen yöntem ile kullanıcıların hangi sayfalara girdiği, hangi aşamalardan geçtiği ve hangi durumda sayfadan ayrıldığı konusunda veriler temin edebilir. Böylece web sitesindeki her bir aşamanın analizi yapılarak buralarda iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilir.

Yandex Metrica Servisi ile Kullanıcı Takibi

E ticaret kullanıcı takibi konusunda en çok tercih edilen servis Yandex Metrica’dır. Firmalara sunulan bu hizmet ile kullanıcı deneyimi maksimum seviyeye çıkarılır. Web sitesine gelen ziyaretçilerin her bir adımı takip edilerek gerekli ölçümlemeler yapılır. Böylece kullanıcıların hangi aşamada satın almadan vazgeçtikleri anlaşılır.

Müşterilerinizin hangi aşamada alışveriş yapmaktan vazgeçtiğini gözlemleyebilirseniz, muhtemel sorunların önüne geçerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bunu sağlamak için sıkça kullanılan sayaç ve istatistik tutma araçları arasında yer alan Google Analytics her ne kadar faydalı olsa...


E-Ticaret     Etiketler : E-Ticaret Kullanıcı Takibi, E-Ticaret Tıklama Takibi, Satış Odaklı Müşteri Takibi

Yükselmeye hazır mısınız?