444 4 915
444 4 915

Facebook Business NedirFacebook Business Manager Nedir?
Facebook Business, işletmelere reklam yapma, sayfa yönetme gibi çeşitli özellikler sunan dijital bir platformdur. Şirketlerin bu platformda en ideal şekilde temsil edilebilmesi için geliştirilmiş özelliklere sahiptir. Reklam paylaşımları, reklam yönetimi veya görevlendirmeleri Facebook business üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Dijital pazarlamada önemli bir kanal olan Facebook business, işletmelerin reklam pazarlama faaliyetlerini tek kanaldan yönetmelerine, paylaşmalarına ve görevlendirme yapmasına imkân tanıyor. Facebook’ta reklam yapmak isteyen herkes business Manager ile reklam yönetimini gerçekleştirebiliyor. Facebook’a normal şekilde kayıt yaptıktan sonra işletmeyi hesaba dâhil etmek business Manager işlemlerinden yararlanmaya yetiyor. Facebook business Manager eskiden Facebook’ta olmayan bir özellik olup, platformun büyümesi, reklamların dijital ortamdaki öneminin artması ile birlikte tek ekrandan yönetim seçeneği sunulması için geliştirilmiştir. Bu doğrultuda tek bir reklam hesabını birkaç farklı kişinin kullanabilmesinin yolu açılmış, ayrı reklam hesaplarına aynı yönetim ekranından erişime zemin hazırlanmıştır. Facebook business Manager ile karmaşık yapı sadeleştirilmiş ve daha pratik bir hale getirilmiştir.
Facebook Business Kullanmak için Sebepler
Ücretsiz kullanım avantajı
Temel ve ileri düzey reklam araçlarını platform üzerinden ücretsiz kullanmak mümkündür. Bireysel ya da kurumsal hesap ayrımı yapılmadan tüm araçlar kullanıcıların erişimine açıkça sunuluyor.
Teknik destek sağlıyor
Facebook Business içerisinde yer alan araçları kullanırken karşılaşılabilecek her türlü teknik sorun için hızlı teknik destek sağlanıyor. Kullanıcılar bir sorun yaşadığında çözüme çabuk ulaşabiliyor.
Sahte profilleri önlüyor
Facebook reklam seçenekleri arasında eksiden gelişmiş özellikler bulunmuyordu. Şirket kullanıcısı kendi bireysel hesabıyla ya da sahte bir profil ile reklamları yönetiyordu. Bu durum çeşitli sıkıntılara yol açıyor, reklam kampanyalarının durmasına sebep olabiliyordu. Facebook business ile tüm bu sorunlar ortadan kalkıyor. Business Manager platformunda ise yönetici reklam hesaplarını dilediği gibi tek veya birden fazla kişiye atayabiliyor.
Pratik ve hızlı sonuçlar
Birden fazla reklam hesabı yönetecek olan kişiler için business Manager oldukça işlevsel bir hizmet sunuyor. Reklamların içeriği, verileri, analizi, kampanya içerikleri gibi birçok bilgiye Facebook üzerinden erişim yapılabiliyor.
Facebook Business Manager platformunun en güzel yönü Instagram sayfasını buraya entegre edip reklam işlemlerini Facebook üzerinden yürütebiliyor olmak.


Facebook Business Nedir Dışındaki Diğer Yazılarımız

Yükselmeye hazır mısınız?