444 4 915
444 4 915

Facebook Metin SınırıFacebook Metin Sınırı

Facebook reklamlarında bazı kurallar söz konusu. Facebook metin sınırı görsellerdeki yazıların belli sayıda karakterde olmasını öngörüyor. Haber kaynağı reklamlarında, mobil reklamlarda ve sağ taraftaki reklam alanında bulunan tüm reklamlar için metin sınırı görselin % 20’si kadardır. Facebook reklam görsellerindeki metinleri test etme olanağı da sunuyor. Yüzde kaç metin bulunduğunu test ederek öğrenebiliyorsunuz.

Facebook Metin Sınırı Testi

Facebook görsel yazı içeriği kontrolü görseldeki yazı miktarını belirlemede yardımcı oluyor. Görsel yazı içeriği kontrolünde görseli yükleyerek kontrol edebiliyorsunuz. Facebook bu sınırı kaliteli içerik sunmak için koyuyor. Görselde yazıların fazla olması içeriğe erişimi zorlaştırabiliyor. Bu nedenle görseldeki yazıların kontrol edilip istenilen sınırda olmasını sağlamak gerekiyor.

Facebook reklamlarını kullananlar iyi bilir, reklama çıkılan görsellerde metin oranının görsele oranla %20’yi geçmemesi gerekiyor. Bu kural tüm Facebook reklamverenler gibi beni de çok sinir eden bir durum. Logoyu sayar mı, biraz daha...


Dijital Pazarlama Sosyal Medya     Etiketler : Facebook 20 Kuralı, Facebook Görsel Sınırı, Facebook Metin Sınırı

Yükselmeye hazır mısınız?