444 4 915
Girişim Fikrine Olumsuz Tepki » Webtures
444 4 915

Girişim Fikrine Olumsuz TepkiGirişim Fikrine Olumsuz Tepki

Girişimcilerin en çok karşılaştığı sorunların başında girişim fikrine olumsuz tepki almaları geliyor. Bunun birçok nedeni var. Girişim fikri paylaşıldığında fikrin zaten var olduğu, bu fikrin saçma olduğu, hayata geçirilmesinin imkânsız olduğu gibi tepkiler alınması gayet doğaldır. Özellikle ülkemizdeki gibi yetişme tarzı sonucunda insanlar sigortalı, garanti işleri güvenilir görmektedir.

Girişim Fikrine Olumsuz Tepki Nedenleri

Bilgisizlik girişim fikirlerine olumsuz tepki verilmesinin nedenlerinden biridir.  Ayrıca insanların kendi cesaretlerinin olmaması da başka bir nedendir. Fikrin ilk bakışta saçma gelmesi de başka bir neden olarak görülebilir. Girişim fikrine olumsuz tepkiler alındığında bu tepkilerden dolayı fikirden vazgeçmek doğru olmaz. Tepkileri değerlendirerek yola devam etmek gerekir.

 


Girişim Fikrine Olumsuz Tepki Dışındaki Diğer Yazılarımız

E-Ticaret’te Altın Kurallar

Son zamanlarda tüketiciler arasında popüler olan elektronik satış siteleri oldukça fazla ilgi görmektedir. Elektronik satış sitelerinde arzu ettikleri her ürünü bulan tüketiciler bu siteleri oldukça fazla kullanmaktadır. Zaman açısından tasarruf sağlayan bu sektör...Yükselmeye hazır mısınız?